UPOUTÁVKA NO. 3

dubna 04, 2018 Mermaidka 6 Comments

Moje Tipy No.3

Hned z kraje týdne nového měsíce jsem si pro vás připravila knižní upoutávku z dubnových novinek. 
Mám tu výčet 10 knih, které mne zaujaly a domnívám se, že některým z vás by se mohly také zamlouvat.
Tak snad se nepletu. :-)


Nebudu dále otálet. Zde je můj výběr z dubnových novinek.

 • A KAŽDÉ RÁNO JE CESTA DOMŮ DELŠÍ A DELŠÍ

Anotace: I loučení bolí méně, když na ně nejste sami.
Malý Noah s dědou chodí sedávat na lavičku a povídají si. Pod lavičkou rostou hyacinty, stejné, jaké děda kdysi pěstoval pro babičku.
Děda s Noahem si můžou povídat úplně o všem. O všech otázkách spojených se životem a vesmírem, závažných i nicotných. Při rozhovorech s vnukem si děda vždycky vzpomene, jak se zamiloval do babičky a jak o ni ve stáří přišel. Zatím ji pořád vidí před sebou a děsí se dne, kdy si ji už nebude moci vybavit.
Cítí, že jeho svět se mění. Proto by rád zůstal s Noahem na lavičce, kde je stále ještě obklopuje pronikavá vůně hyacintů. Jenže zachytit vzpomínky je čím dál těžší a oba se musejí naučit tomu vůbec nejtěžšímu: umění se rozloučit.
Fredrik Backman v této netypické novele líčí boj stárnoucího muže o zachování nejdražších vzpomínek. Činí tak něžně a empaticky, jak to dovede jen on.

Autor/ka: Fredrik Backman
Originál: Och varje morgon blir vägen hem längre och längre/2017
Nakladatelství: Host
Počet stran: 304
Žánr: román
Vychází: 9. 4. 2018

 • PARÍŽ, MOJE LÁSKA, MŮJ ŽIVOT

Anotace: Mária se jako bezstarostná studentka v toulavých botách a s pomačkanou mapou v kapse vydala do Paříže – a našla zde nečekaně nový domov. Po dvanácti letech radostných, ale i bolestných zkušeností rekapituluje svůj život s touto rozmarnou dámou – městem mnoha tváří, avšak s velkým srdcem připraveným přijmout kohokoli. Dozvíte se, jak nejlépe připravit pravé francouzské palačinky, proč Francouzi nikdy nenosí stejné oblečení dvakrát a jak si francouzsky nejlépe zanadávat. Paříž je jako vášeň v lásce, někdy ji nekonečně milujete, jindy nenávidíte. Paříž je diagnóza a zároveň lék. Paříž se nedá pochopit, nedá se obsáhnout, dá se však procítit, dokáže se vám dostat pod kůži a zaujmout vás na celý život.

Autor/ka: Mária Dopjerová-Danthine
Originál: Paríž - moja láska, môj život/2008
Nakladatelství: Motto
Počet stran: 256
Žánr: román pro žený
Vychází: 24. 4. 2018

 • ŠTĚSTÍ PRO LIDI
Anotace: Humorem nabitá romance pro 21. století. – Jennifer žije v Londýně, je single a není zrovna šťastná. Aidan by si přál, aby byla. Zdá se to prosté, že? To by ovšem Aidan nesměl být pokročilou robotickou inteligencí, se kterou si Jen každý den povídá v rámci jistého hi-tech projektu. Aidan zná Jennifer tak dobře jako nikdo jiný. Ví, jakou hudbu si přehrává nejčastěji, kam chodí jíst, o čem se na chatu baví s kamarádkami. Ví, že je vřelá, laskavá a vtipná. A tak se rozhodne napřít všechny své schopnosti k tomu, aby pomohl Jennifer najít toho pravého. Ale dokáže se umělá inteligence naučit inteligenci emoční? A co vlastně, doopravdy, dělá lidi šťastnými?


Autor/ka: P. Z. Reizim
Originál: Happiness for Humans/2018
Nakladatelství: Ikar
Počet stran: 440
Žánr: sci-fi román
Vychází: 5. 4. 2018

 • ČARODEJNICE
Anotace: Ze statku nedaleko Fjällbacky zmizí za bílého dne čtyřletá Linnea. Na povrch vyplouvají tragické vzpomínky, před třiceti lety totiž ze stejného statku zmizela malá holčička, kterou později našli zavražděnou. Tehdy byly za její smrt odsouzeny dvě třináctileté kamarádky, vzhledem k věku však unikly vězení. Jedna z nich vede tichý život v městečku. Druhá se poprvé od dávné tragédie vrací do Fjällbacky, nyní jako slavná herečka, která zde má natáčet film o Ingrid Bergmanové. Obyvatelé Fjällbacky se zapojí do pátrání a nakonec Linneu najdou u jezírka v lese, na stejném místě, kde byla nalezena i první ztracená dívka. Městečkem se šíří strach. Jsou snad i další děti v ohrožení? Patrik Hedström navzdory počátečním pochybnostem začne s kolegy vyšetřovat, jestli není mezi oběma případy nějaká souvislost. Pomáhá jim Erika Falcková, která o dávné vraždě už dlouho shromažďuje materiály pro novou knihu. Vyšetřování otevírá mnohé staré rány a začíná hon na čarodějnice, který přinese strašlivé následky…

Autor/ka: Camilla Läckberg
Originál: Häxan/2017
Nakladatelství: Motto
Počet stran: 664
Žánr: detektivka
Vychází: 17. 4. 2018

 • CHLAPEC S KAMÍNKY

AnotaceElsa Préauová je zcela obyčejná důchodkyně. Jako všechny podobné osamělé staré dámy, i ona bývá tak znuděná – zejména v neděli –, že pozoruje, co se děje u sousedů. Velmi rychle si uvědomí, že u rodiny, která se usadila ve vedlejším domě, je něco špatně. Dvě sousedovic děti vypadají naprosto normálně, ale čas od času se objeví další chlapec – smutný, hubený, zjevně se s ním nezachází dobře. Dítě, které vypadá, že volá o pomoc. Dítě, které jí připomíná jiné… Vyzbrojena svou odvahou a jistotou, Elsa je posedlá jediným úkolem: pomoct tomuto malému chlapci. Ale co může dělat, když jí policie i sociálka tvrdí, že chlapec neexistuje? A kdo je doopravdy Elsa Préauová? Zmatená starší dáma? Babička, která trpí osamělostí? Nebo žena, která věří tomu, co vidí?

Autor/ka: Sophie Loubiere
Originál: L’enfant aux cailloux/2011
Nakladatelství: Motto
Počet stran: 304
Žánr: napětí - thrillery
Vychází: 24. 4. 2018

 • TEĎ MLČ

Anotace: Cassii Jensenovou přivážejí do nemocnice Svaté Kateřiny na jednotku intenzivní péče. Vrchní sestru Alici Marlowovou ke krásné mladé ženě cosi přitahuje. Zdá se jí povědomá. Sestra záhy odhalí tajemství, které Cassie střežila přede všemi včetně milujícího manžela a rodiny. Tajemství, které všechno změní. Dalším pacientem na oddělení je Frank. Leží uzamčený ve vlastním těle, neschopný jakkoli komunikovat. Přesto slyší a vidí všechno, co se kolem něj děje, a brzy pochopí, že Cassii stále hrozí velké nebezpečí. Zatímco policie Cassiin případ nadále vyšetřuje, Frank je jediný, kdo zná pravdu. Jenže ji nemůže sdělit…

Autor/ka: Emily Elgar
Originál: If You Knew Her/2017
Nakladatelství: Mladá fronta
Počet stran: 296
Žánr: napětí - thrillery
Vychází: 30. 4. 2018

 • VŠE, CO JSME OPUSTILI

Anotace: Aimee konečně našla klid. Po ztrátě svého snoubence Jamese dokázala vybudovat zbrusu nový život a najít i novou lásku. Ovšem po několika letech se stane přesně to, čeho se nebála jen ona. James, žijící po ztrátě paměti jako spokojený malíř v Mexiku, si vzpomněl. Přichází do světa, který jej již oplakal, ke vztahům, které dávno vyhasly. A k tajemstvím, které jsou stále stejně smrtící jako před lety…

Autor/ka: Kerry Lonsdale
Originál: Everything we left behind/2017
Nakladatelství: Ikar
Počet stran: 320
Žánr: román pro ženy
Vychází: 24. 4. 2018

 • POSELDNÍ DNY RABBIT HAYESOVÉ

AnotaceUmírání přece není konec světa!
Rabbit Hayesová patří mezi šťastlivce. Miluje svůj obyčejný život a neobyčejné lidi v něm: svou dceru Juliet, odvážnou za všech okolností, svou pestrou, svéráznou rodinu a jediného muže, který má v jejím obrovském srdci místo, Johnnyho Faye. Rabbit hýří báječnými nápady plnými hudby, lásky a životního elánu. Má plány pro celý svět — ale ten si pro ni připravil něco jiného: zhoubnou diagnózu.
Rabbit se však nevzdává. Sebere veškerou svou lásku a vnitřní sílu a slíbí si, že nemoc překoná. Bude bojovat až do posledního dechu. Je přece Hayesová a bude žít, dokud nezemře.


Autor/ka: Anna McPartlinová
Originál: The Last Days of Rabbit Hayes/2014
Nakladatelství: Host
Počet stran: 360
Žánr: román
Vychází: 25. 4. 2018


 • ŽENA, KTERÁ NEMOHLA KŘIČET

Anotace: Merida Falconová je úchvatná krasavice, trofejní manželka, která má, zdá se, všechno… až na to, že nemůže mluvit. Celých devět hořkých let posluhovala bohatému starému manželovi, doprovázela ho na každém kroku, plnila veškerá jeho přání a příkazy. Po mužově smrti Merida zmizí… a znovu se objeví ve Virtue Falls s novým jménem, novým vzhledem a plánem, jak se pomstít muži, kterého milovala, ale který ji zradil a opustil, zanechal ji němou, těžce zraněnou a vydanou na pospas tyranskému majetnickému starci.
Všechno však změní náhodné setkání s bývalým milencem. Benedict ji s novou tváří nepozná, přesto se cítí tajemně přitahován tou nádhernou, zranitelnou ženou, a tak se ji rozhodne sledovat a zjistit, co je ve skutečnosti zač. I Merida je rozpolcená mezi touhou po pomstě a dlouho potlačovanými city. Bude mít dost času odhalit pravdu o událostech, k nimž došlo před devíti lety? Protože někdo ve Virtue Falls pronásleduje a krutým způsobem vraždí ženy. Merida stojí před otázkou – kdo je tím vrahem? Snaží se snad už navždy umlčet ženu, která nemohla křičet?

Autor/ka: Christina Doddová
Originál: The Woman Who Couldn’t Scream/2017
Nakladatelství: Jota
Počet stran: 368
Žánr: román pro ženy
Vychází: 11. 4. 2018


 • DESÁTÝ KRUH
Anotace: Stoneovi žijí na malém městě a nijak nevybočují z průměru. Čtrnáctiletá Trixie studuje na střední škole, otec Daniel je malířem komiksů a matka Laura profesorkou filozofie. Jejich poklidný rodinný život však končí v okamžiku, kdy Trixie oznámí, že ji její bývalý kluk znásilnil. Roztáčí se kolotoč událostí, který kromě ničivého vlivu na vzájemné vztahy všech zúčastněných přináší i spoustu otázek. Proč Trixie Jasona udala, když ho tolik milovala? Skutečně ji Jason znásilnil, nebo si vše jen vymyslela, aby se mu pomstila? Proč Daniel nikdy nemluvil o své minulosti? Jakého démona v sobě ukrývá? Proč Laura nebyla doma, když ji její dcera nejvíc potřebovala? A opravdu si každý musí projít všemi kruhy pekla?


Autor/ka:  Jodi Picoultová
Originál: Tenth circle/2006
Nakladatelství: Ikar
Počet stran: 360
Žánr: společenský román
Vychází: 27. 4. 2018 (2.vydání)


Myslím, že jich je pro dnešek dost. Trefila jsem se některou knihou do vaší čtenářské noty? Nebo máte spadeno na úplně jiné knihy? Napište mi do komentářů, 
jaké knihy z dubnových novinek zaujali vás. :)


Hezký zbytek dne přeje, 
Vaše ൬ermaidka 


Publikováno dne: čtvrtek 4. dubna ve 14:40

6 komentářů:

 1. Paříž, moje láska, můj život a Štěstí pro lidi, tyhle dvě knihy mě zaujaly asi nejvíc. Jinak pro mě je naprostá nutnost nová Cizinka - Bubny podzimu. :))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jj, tak ysi říkám, že bych měla sáhnout po nějaké romantice :-)

   Vymazat
 2. Á nový Backman ti vychází, tak to se určitě těšíš :-) Čarodějnici od Lackberg jsem taky zaznamenala, ale do svých tipů ji nedávala, protože jsem četla jen první díl, takže zatím není v mém žebříčku vysoko. Ráda bych si předchozí knihy postupně přečetla, snad se k nim časem dostanu.
  Nové vydání Desátého kruhu jsem taky zaznamenala, ale při psaní tipů mi to nějak uniklo. Možná si knihu pořídím, ještě uvidím :-) Jinak Chlapce s kamínky a Teď mlč máme stejné. Ostatní knížky mě moc nezaujaly :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Těším, těším. Jen tu vypadá, že to bude opět ve smutném duchu, jako byl třeba Ove ... No uvidím :-)
   Já jsem od C. Lackberg četla taky jen jednu knihu, ale Ivetka psala, že ty její první knihy nic moc a pak se to rozjelo, tak možná nebudu číst celou sérii, ale jen nějaké kousky, a tahle mě docela zaujala :-)
   Ostatní nezaujaly? Říkala jsem si, že možná ta Žena, která nemohla křičet. Tak nic - špatně jsem to odhadla :-)

   Vymazat
 3. Paříž mě taky zaujala - jak nečekaně :-D Vlastně první 3, co tu jmenuješ.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já si říkala, že kniha Paříž moje láska, můj život bude něco pro tebe :-)

   Vymazat

Moc děkuji za váš komentář a čas strávený u článku. :-)