UPOUTÁVKA NO.2

března 02, 2018 Mermaidka 14 Comments

Moje Tipy No.2

Krásný páteční večer, milí knihomolové.

Ještě jednou vás dneska zdravím. Jak jsem slibovala přináším druhou část mých knižních tipů. Tentokrát půjde o deset březnových novinek. Tak doufám, že se některou knihou trefím i do vašeho vkusu a že vás můj výběr knih zaujme.


Pojďme se tedy podívat na můj výběr novinek, které v březnu vychází.

 • V PASTI LŽÍ 
Anotace: „Komu můžete důvěřovat, když ani sobě ne?”
Neměla to dělat, vážně neměla. Aby si zkrátila cestu, vydala se Cass autem domů po neosvětlené, křivolaké a opuštěné cestě lesem. Venku navíc zuřila bouřka a ona v tom psím počasí uviděla na kraji cesty auto, v němž seděla jakási žena. Zastavila kousek před ní a počkala, jestli nevystoupí, aby si řekla o pomoc. Když se nic nedělo, vyrazila k domovu, přece po ní nikdo nemůže chtít, aby vylezla z auta na déšť! Druhý den zjistila, že právě tam, kudy jela, byla nalezena mrtvá žena v autě. Zavražděná žena. Mohla ji zachránit? Nebo už byla mrtvá? A co kdyby byla na jejím místě ona sama? Manžel by se zlobil, kdyby věděl, že tamtudy jela… A tak nikomu nic neřekla. Od té doby se jí ale začnou dít divné věci: zapomíná, kde nechala stát auto, jestli si vzala prášky, dokonce objedná kočárek, i když nemá dítě. V hlavě má jen tu mrtvou ženu a zmatek. Cítí velkou vinu, že se ji nepokusila zachránit. A také to, že ji někdo sleduje…

Autor/ka: B. A. Paris
Originál: The Breakdown/2017
Nakladatelství: Motto
Počet stran: 304
Žánr: napětí - thrillery
Vychází: 27. 3. 2018

 • DÍVKA, KTERÁ ČETLA V METRU
Anotace: Juliette zbožňuje knihy, má ráda jejich vůni a na cestu do práce si většinou nějakou přibalí do tašky. Zajímají ji ale i lidé okolo, čtenáři v pařížském metru, které pravidelně potkává. Studentka matematiky, ornitolog amatér, zamyšlená stará paní i mladá dívka slzící nad romantickým románem, ti všichni se noří do svých vnitřních světů a Juliette je se zaujetím pozoruje. Napadá ji, jak jednotvárné jsou její dny a jak jsou oproti osudům na papíře nudné. Proč vlastně pořád pracuje v té realitní agentuře, kam se jí vůbec nechce? Jednou ráno se rozhodne udělat něco nečekaného. Vystoupí jinde než obvykle a vydá se do kanceláře jinou ulicí… A její život se navždy změní. Juliette konečně začne psát svůj vlastní příběh…

Autor/ka: Christine Féret-Fleury
Originál: La fille qui lisait dans le métro/2017Nakladatelství: Motto
Počet stran: 192
Žánr: romány pro ženy
Vychází: 6. 3. 2018


 • ČOKOLÁDOVÝ PRŮŠVIH
Anotace: LÁSKA JE TO, CO SE TI STANE, ZATÍMCO JI HLEDÁŠ
Některé věci jsou pro Isabelle absolutně nepostradatelné: ranní káva. Práce v báječném květinářství. A nudlová polévka v restauraci na protější straně ulice.
Jakékoli vybočení ze svého pravidelného života nesnáší. Přesto jednoho dne „její“ oblíbenou restauraci převezme nový ambiciózní kuchař Jens – a nejenže se opováží experimentovat s její zamilovanou polévkou, ale i jinak vnese do Isabellina poklidného života pořádný chaos.
A zatímco se dezorientovaná Isa snaží zase všechno vrátit do zaběhnutých kolejí, pozvolna jí dochází, že právě nečekaná překvapení náš život úžasně obohacují…

Autor/ka: Petra HülsmannováOriginál: Glück ist, wenn man trotzdem liebt/2016
Nakladatelství: Ikar
Počet stran: 384
Žánr: romány pro ženy
Již vyšlo 1. 3. 2018 (nebo vyjde 5.3. 2018)

 • ŽIVOT BEZ TEBE
Anotace: Zoe se chystá k oltáři se svou životní láskou Jamiem. Ještě před obřadem dostává zprávu, že její matku Ginu právě zatkla policie. Zoe stojí před nemožným rozhodnutím: má utéct z vlastní svatby a jít matce na pomoc?S matkou se už léta nestýká. Dává jí za vinu nešťastné události, před kterými utíká od svých šestnácti let a o kterých nikdo další neví. Teď se jí matka vrací do života, je ale docela jiná, než jak si ji Zoe pamatuje. Gina pomalu, ale jistě ztrácí paměť.
Zoe svádí těžký boj s matčinou nemocí. Dokáže se postavit událostem, k nimž došlo před mnoha lety? Podaří se jí najít cestu zpátky k lidem, které má ráda?
Život bez tebe je strhující, jímavý příběh o síle minulosti a možnostech budoucnosti.

Autor/ka: Katie Marsh
Originál: A Life Without You/2016
Nakladatelství: Mladá fronta
Počet stran: 304
Žánr: romány pro ženy
Vychází: 30. 3. 2018

 • KDYŽ ANNA ZMIZELA
Anotace: Každý se občas opozdí. Jednou kvůli dopravě, jindy se třeba zdržíte v práci. Většinou z toho nic není, ale pak se jednoho dne všechno zhroutí. Máte zpoždění, vybitý mobil, a když dorazíte do školky, vaše dítě už tam není. Chvilku si myslíte, že ho vyzvedl někdo z rodiny. Nebo si je možná vzala domů nějaká z maminek. Jenže za chvíli je jasné, že vaše dítě prostě není k nalezení. Někdo jej unesl a vám nezbývá než čekat. A čekat. A vaše zoufalství pořád narůstá…
Tajemný britský autor detektivních thrillerů Alex Lake (jméno je pseudonym) přichází s dechberoucím příběhem o matce, jejíž dítě se jednoho dne náhle ztratí ze školky. Nikdo nic neviděl, novináři tuší snadnou kořist a zbytek rodiny není Julii zrovna oporou. Pětiletá Anna se pohřešuje už týden a doposud se neobjevila jediná stopa. Existuje ještě naděje? A co když je ještě horší než temná jistota?

Autor/ka: Alex Lake
Originál: After Anna/2016
Nakladatelství: Ikar
Počet stran: 288
Žánr: napětí - thrillery
Vychází: 12. 3. 2018

 • KAMKOLI PŮJDEŠ
Anotace: Krásná, lehkovážná a trochu divoká – Edie byla přesně ten typ dívky, která okamžitě způsobí rozruch, když vstoupí do vašeho života. A měla sny… Netrvalo to však dlouho, než se naučila, že věci se nevyvíjejí vždy tak, jak by si člověk přál. Teď je Edie třicet tři, pracuje jako servírka, je těhotná, sama a její bezútěšné zoufalství jí začíná pomalu přerůstat přes hlavu. Jenže někdo Edie sledoval a čekal na příležitost znovu prokázat, jak skvělým, nenahraditelným přítelem dokáže být. Není to náhoda, že se Heather objeví na prahu dveří své kamarádky z dětství právě tehdy, když ji Edie potřebuje nejvíc. Tolik se toho mezi nimi odehrálo – tolik závisti, touhy a zrady, tolik společných tajemství. A Edie záhy poznává, že stíny minulosti možná vyblednou, ale nikdy úplně nezmizí…

Autor/ka: Camilla Way
Originál: Watching Edie/2016
Nakladatelství: Ikar
Počet stran: 288
Žánr: napětí - thrillery
Vychází: 14. 3. 2018

 • DENÍK JAPONSKÉ MANŽELKY

AnotaceKdyž se Veronika poprvé seznámila se spolužákem z Japonska, neměla ani tušení, že se do něj zamiluje a za několik let s ním odletí do Tokia, kde mu porodí syna a začne žít jako skutečná Japonka. Čeká ji celá řada výzev, aby zapadla nejen do odlišného kulturního prostředí, ale hlavně do své nové rodiny: koupat se nahá v lázních s tchyní, tradiční japonský pohřeb dědečka, kluzké knedlíčky „moči“ a práce v japonském obchodě. Zvládne být i přes všechny překážky opravdovou japonskou manželkou? K večeři nám máma udělala specialitku. Rozmočený rýžový žoužel moči v polévce. Zase mi to připadá na hranici poživatelnosti, ale co bych neudělala pro naše budoucí vztahy. Takže do sebe tu žužlavinu statečně soukám. Když už to mám skoro za sebou, dozvím se, že na to občas starší lidé umírají. Prý to pořádně nespolknou a zadusí se. Ale maminka má i osobní historku: „Jednou jsme tu měli na výměně studenta z Ruska. Taky jsem mu uvařila tohle jídlo, ale vůbec to nechtěl a říkal, že to nejde sníst. A vidíš, ty jsi to snědla jako nic. Tak to asi nebude tak špatné, jak mi tvrdil on.“

Autor/ka: Veronika Ageiwa
Nakladatelství: Motto
Počet stran: 240
Žánr: romány pro ženy (česká próza)

Vychází: 13. 3. 2018

 • ZLOMENÍ ANDĚLÉ
Anotace: Příběh tří lidí, tří ztrápených duší v nacistické Nové Evropě. Dívka v lodžském ghettu se snaží přežít a získat šanci i pro svou rodinu… Mladá Rumunka je umístěna do Říše pro své modré oči a blonďaté vlasy, aby si na ní všichni vyzkoušeli arizaci v praxi. A jeden nacistický doktor zjišťuje, co všechno se páchá ve jménu vědy… Každý z nich má své bolesti a děsy. Každý z nich se musí porvat s osudem o budoucnost a prostou naději.

Autor/ka: Gemma Livier
Originál: Broken Angels/2016
Nakladatelství: Knižní klub
Počet stran: 408
Žánr: historické romány
Vychází: 5. 3. 2018

 • HARRY POTTER A PRINC DVOJÍ KRVE
Anotace: Moc Lorda Voldemorta stále roste a smrtijedi působí spoušť ve světě mudlů i kouzelníků. Když Harry Potter objeví starou učebnici lektvarů patřící tajemnému princi dvojí krve, spoléhá na její kouzla i přes varování svých kamarádů. Profesor Brumbál poodhaluje Voldemortovu minulost a s Harryho pomocí se snaží odkrýt tajemství jeho nesmrtelnosti. Jenže zlo se dere k moci stále silněji, neštěstí se blíží a Bradavice už nikdy nebudou jako dřív.

Autor/ka: J. K. Rowlingová
Originál: Harry Potter and the Half-Blood Prince/2005
Nakladatelství: Albatros
Počet stran: 720
Žánr: fantasy (pro mládež)
Již vyšlo: 1. 3. 2018

 • HARRY POTTER A RELIKVIE SMRTI
AnotaceVěrní kamarádi Harry, Ron a Hermiona do posledního ročníku bradavické školy nenastoupí. Musí splnit nelehký úkol, který moudrý ředitel školy Albus Brumbál již nemůže dokončit. Společně se vydávají hledat tajemné viteály, do kterých Pán zla roztříštil svou duši. Zničení viteálů je tak jedinou šancí, jak nad ním zvítězit. Na trojici kamarádů číhají na cestě nebezpečné nástrahy, ale ani v těch nejtemnějších úkrytech neztrácejí podporu svých přátel.

Autor/ka: J. K. Rowlingová
Originál: Harry Potter and the Deathly Hallow/2007Nakladatelství: Albatros
Počet stran: 536
Žánr: fantasy (pro mládež)
Vychází: 29. 3. 2018

Jsme opět na konci mých tipů. Zaujala vás některá z knih? Jak jistě víte, já si nenechám ujít reediční vydání knih Harryho Pottera. Dále mám spadeno na knihu V pasti lží, neboť debut "Za zavřenými dveřmi" byl bechderoucí. Pošilhávám po Dívce, která četla v metru a po Čokoládovém průšvihu. Ale ani ostatní mé tipy nevypadají zle. Hodně mě láká i Kamkoli půjdeš nebo Zlomení andělé, což jistě nebude lehké čtení. 

A jaké máte vy vyhlídnuté knihy z březnových novinek? Podělte se o své tipy v komentáři pod článkem. 


Hezké čtení přeje,
Vaše ൬ermaidka 

Publikováno dne: pátek 2.března/2018 v 20:30

14 komentářů:

 1. No našlo by se toho víc, ale pro mě tenhle měsíc prostě všecko zastiňuje V pasti lží od B. A. Paris, která mě nadchla svou prvotinou Za zavřenými dvěřmi :) Už se němůžu dočkat!
  Měj se krásně

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V pasti lží bude i u mě jasná volba. Tu si asi nenechá ujít nikdo, kdo byl z debutu nadšení,) Jen se obávám, abych nebyla zklamaná z velkého očekávání... Tak uvidíme.
   Také se měj krásně

   Vymazat
 2. Doporučuješ mi tu samé skvělé knížky! Až na Harryho Pottera, na toho se tedy určitě nechystam :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. I když HP nesedí, tak pak je to dalších osm skvělých knih, tak to mě těší :-)

   Vymazat
 3. Knihy vypadají vážně skvěle a nové HP obálky jsou naprosto úžasné. :))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Viď :-) Už se mi na ně sbíhají sliny :-DD
   Těším se až budu mít komplet tuhle sbírku (sérii) :-)

   Vymazat
 4. V pasti lží si určitě budu muset přečíst! Stejně tak nejspíš neodolám i dalším knihám z tvého tipu :-))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to mě těší, že jsem se trefila ve více kouscích :)

   Vymazat
 5. Jasná volba je V pasti lží :-) Třeba si ji zas přečteme "společně" jak Za zavřenými dveřmi, na které si mě tak nalákala, že jsem odkládala vše a ihned ji četla :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Chci po ní jít, jakmile vyjde :-) Sice to asi nebude hned ten den, ale prostě co nejdřív, tak uvidíme, jak to tentokrát s lákáním vyjde ;)

   Vymazat
 6. Jéééé, tak nejdříve se musím přiznat, že až teď jsem objevila tento krásný nový vzhled. :)
  Už jsem to určitě psala i někde zde v komentářích, ale nová obálka HP je prostě dokonalá, tajně doufám, že si na to má drahá polovička vzpomene a jednou vše dostanu jako velký dar! Aneb, jak udělat ženu šťastnou. :D
  Z dalších knih mě nejvíce zaujala Když Anna zmizela, to by mohlo být něco pro mě. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anito, to nevadí, nový vzhled není je teprve krátce :)
   Jooooo, já jsem ráda, že se v tomhle nemusím na nikoho spoléhat a rovnou si je mohu opatřit sama :)
   Tak pokud se ke knize dostaneš, budu se těšit na tvé dojmy :)

   Vymazat
 7. Moc pěkný výběr :) Čokoládový průšvih vypadá jako příjemná oddechovka a určitě chci i nové vydání Harryho :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já jsem od autorky četla již Čmeláci v srdci a to nebylo vůbec špatné. Tak ráda zkusím i Čokoládový průšvih :)

   Vymazat

Moc děkuji za váš komentář a čas strávený u článku. :-)