UPOUTÁVKA NO.13

října 01, 2017 Mermaidka 10 Comments

Moje Tipy No.13


Zdravím v prvním říjnovém dnu.
Mám tu připravenou řádku knih, které mne zaujaly. Ať už jako říjnové novinky, nebo na knižních pultech či na jiných blozích. Proto jsem se tentokrát rozhodla napsat upoutávku na dvě části. Lépe řečeno, brzy přijdu s tipy No.14. Těšíte se? :)


A co za knihy jsem si připravila do třinácté upoutávky? Bude to sedm říjnových novinek. :-)
 • ZTROSKOTÁNÍ
Anotace: Lillian a Dave přežili leteckou havárii a trvalo téměř dva roky, než se dostali z pustého ostrova zpátky domů. Vracejí se k rodinám, ale jejich život už není jako dřív. Odmítají říct, co se po pádu letadla skutečně odehrálo, a novinářům i veřejnosti předkládají smyšlené historky. Jak dlouho jim lhaní vydrží a co se vlastně pokoušejí skrýt? Veřejnost je jejich příběhem fascinovaná, novináři jsou zvědaví, ale kartami zamíchá až drzá reportérka Genevieve. Je neodbytná, protože cítí, že za rouškou propracovaných lží zůstávají znepokojivé otazníky. Trávit čas na neobydleném kousku země uprostřed oceánu je děsivé, ale žít s temným tajemstvím je horší…


Autor/ka: Emily Bleeker
Originál: Wreckage
Nakladatelství: Motto
Počet stran: 292
Žánr: román pro ženy
 • JESTLI MI UVĚŘÍŠ
Anotace: Osmadvacetiletá Viki má za sebou několik neblahých událostí a životních ran. Zrušení vlastní svatby kvůli hloupému nedorozumění, smrt blízkého člověka… Ze všeho se vzpamatovává a stará se přitom o svého malého synovce. Snaží se najít své místo v životě a nemá čas na vztahy. Potom však potká muže, kterého už zná z minulosti, a všechno je jinak. Další román oblíbené slovenské autorky Kataríny Gillerové, tentokrát o tom, co všechno může způsobit jedna náhoda!


Autor/ka: Katarína Gillerová
Originál: Ak mi uveríš/2013
Nakladatelství: Motto
Počet stran: 352
Žánr: román pro ženy
 • LEDOVÉ SESTRY
Anotace: Rok po tragické smrti malé Lydie se její rodiče Angus a Sarah Moorcroftovi s jejím jednovaječným dvojčetem Kirstie odstěhují na malý skotský ostrov, který Angus zdědil po své babičce. Doufají, že v novém prostředí se jim podaří složit dohromady střípky jejich starého života. Jenže pak jejich zbývající dcera Kirstie prohlásí, že právě ona je Lydie a Kirstie je dvojčetem, které zemřelo – a jejich svět se opět hroutí. S blížící se zimou je Angus nucen odcestovat z ostrova kvůli práci. Sarah trpí pocitem osamělosti a Kirstie (nebo je to Lydie?) je čím dál tím víc nevyrovnaná. Bouře zanechá Sarah s dcerou na ostrově zcela odříznuté a Sarah se začne znovu trápit minulostí – co se opravdu stalo toho osudného dne, kdy jedna z jejích dcer zemřela?


Autor/ka:  S. K. Tremayne
Originál: The Ice Twins
Nakladatelství: Motto
Počet stran: 336
Žánr: napětí - thriller
 • KRVAVÉ SESTRY 
Anotace: Katie Maguirovou nikdy nenapadlo, že by irské řádové sestry potřebovaly její ochranu.
V domě s pečovatelskou službou na předměstí Corku byla ve spánku udušena postarší jeptiška. Vypadá to jako vražda z milosti, dokud se v řece Glashaboy neobjeví plovoucí tělo další sestry ze stejného kláštera.
Sestry byly dobré ženy sloužící Bohu. Proč by je chtěl někdo zabíjet? Ale pak se v zahradě kláštera najde dětská lebka a inspektorka Katie Maguirová odhalí padesát let staré tajemství, které by ji mohlo přivést k vrahovi… Pokud ji ovšem vrah nenajde jako první.

Autor/ka: Graham Masterton
Originál: Blood Sisters
Nakladatelství: Host
Počet stran: 480
Žánr: detektivky
 • VŠECHNO CO MÁME
Anotace: Měl to být svatební den, místo toho se všichni sešli na pohřbu. Pro Aimee byl James doslova vším – životní láskou, oporou, jistotou v těch nejtěžších časech. Jeho nepochopitelná a zbytečná smrt kdesi v Mexiku znamenala, že se jí zhroutil celý svět. Postupně však s pomocí přátel i sympatického malíře čerstvě přišedšího do města, opět začíná žít. Její plány na otevření vlastní kavárny a navázání nového vztahu však brutálně naruší zvěsti, že James stále žije. Aimee vyráží do Mexika, odhodlaná zjistit pravdu a postavit se temným tajemstvím Jamese a jeho rodiny…


Autor/ka: Kerry Lonsdaleová
Originál: Everything We Keep/2016
Nakladatelství: Ikar - Edice světový bestseller
Počet stran: 312
Žánr: společenský román
 • HRAČKÁŘ
Anotace: Adam Kulakov je spokojený člověk. Střední věk na něj zatím nedolehl plnou silou, hračky z jeho továrny dělají radost dětem na celém světě, má více peněz, než kdy může utratit, miluje svou ženu a syna a vydržuje si tolik milenek, kolik jen před nimi dokáže utajit. Adam však není jediný, kdo v rodině Kulakovových pečlivě střeží osobní tajemství. Jeho dědeček Arkadij se roku 1944 ocitl v Osvětimi, a tam se mu naskytla velmi neobvyklá příležitost. Nyní, když se jeho život chýlí ke konci, vynakládá nesmírné úsilí, aby pravda zůstala navždy ukrytá. Není to pro něj snadné, protože drtivé vzpomínky na setkání s jedním z největších monster lidské historie dotírají stále intenzivněji. Právě tehdy dojde k události, která může rozmetat Adamův pohodový život jako domeček z karet; následně Arkadije dostihne hrůzná minulost v plné síle. Vše, co oba muži celý život budovali, je nyní v ohrožení. A společně zjišťují, že svým nejbližším můžeme paradoxně nejvíce ublížit tehdy, když se je snažíme před něčím uchránit.


Autor/ka: Liam Pieper
Originál: The Toymaker/2016
Nakladatelství: Domino
Počet stran: 240
Žánr: napětí - thriller
 • POTOM
Morris Gleitzman líčí v druhém svazku pětidílné řady život v okupovaném Polsku z dětsky naivní perspektivy malého hrdiny, což činí jeho vyprávění ještě silnější.


Anotace: Felix je Žid. A být Žid, když kolem zuří druhá světová válka, je nebezpečné. Felix měl nějakou dobu štěstí, schovával se v katolickém sirotčinci, pak ve sklepě. Jenže úkryt byl odhalen a Felix se ocitne ve vlaku jedoucím do koncentračního tábora. A přece znovu získá naději: z vlaku se jemu a šestileté Zeldě podaří uprchnout. V bezpečí ovšem nejsou ani zdaleka. Jak dokážou bez pomoci přežít? A komu můžou důvěřovat, když všude je tolik lidí lačnících po odměně za dopadeného Žida? Štěstí se však na ně opět usměje v podobě laskavé statkářky Genii. Ta je nechá u sebe v domě, vybělí jim vlasy a dá německá jména. Felix však tuší, že je jen otázkou času, kdy někdo odhalí jeho pravou identitu. A to bude konec - pro něj, pro Zeldu i pro Genii...
K napsání příběhu autora inspiroval osud Janusze Korczaka, polského židovského lékaře a autora knih pro děti. Po mnoho let pomáhal ve Varšavě vést sirotčinec pro dvě stovky židovských dětí. Když německé úřady počátkem srpna 1942 nařídily transport dětí do vyhlazovacího tábora Treblinka, Korczak se rozhodl jít s nimi, přestože dostal nabídku na vyřazení z transportu. V Treblince byli všichni zavražděni v plynových komorách.
Napínavá kniha o nezměrné odvaze a naději, o přátelství a lidskosti uprostřed nelítostné doby, inspirovaná skutečným příběhem.


Autor/ka: Morris Gleitzman
Originál: Then
Nakladatelství: Argo
Počet stran: 196
Žánr: válečný román


S další várkou mých knižních tipů přijdu někdy kolem půlky října (nebo jak to vyjde). Každopádně touto sedmičkou mé říjnové upoutávky nekončí.
Přesto myslím, že tento výčet je plný zajímavých knih. A jak to vidíte vy? Zaujala vás některá ze zmíněných knih? Určitě mi neváhejte napsat do komentářů.


Krásný zbytek neděle,
Vaše ൬ermaidkaPublikováno dne: neděle 1.října/2017 v 19:35

10 komentářů:

 1. Hned tu první knížku si zapisuju, díky :-) mě vždycky něco unikne a u tebe něco zajímavého objevím. A budu se samozřejmě těšit na druhou půlku tvých upoutávek :-D Motto vydává snad dvacet knih, ne-li víc...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky, ale myslím, že tam již žádnou knihu od Motta nemám...
   Je fajn vědět, že tě zaujalo něco, co tobě uniklo. Ráda jsem přínosem :)

   Vymazat
 2. Zad várka zajímavých nových knih. Nejvíc mě zaujaly Jestli mi uvěříš a Všechno co máme... A když chystáš ještě další díl...seznam mi ještě prostě. :)))

  OdpovědětVymazat
 3. Super tipy :-) Uvidíme, jestli si ke mně nějaká z knih najde cestu :-)

  OdpovědětVymazat
 4. To je zase skvělá lákačka :) Samé zajímavé knihy :)

  OdpovědětVymazat
 5. Potom si musím rozhodně pořídit, protože Kdysi je úžasný příběh :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Šárko, knihu Kdysi mám ve své hromádce na přečtení právě díky tvé recenzi na ni :)

   Vymazat

Moc děkuji za váš komentář a čas strávený u článku. :-)