UPOUTÁVKA NO.11

srpna 05, 2017 Mermaidka 14 Comments

Moje Tipy No. 11

Vítám vás,

již u jedenáctých knižních upoutávek! Dneska bych se s vámi ráda podělila o tipy na knížky vycházející během srpna, které mne něčím oslovily. Avšak ne všechny, které tu zmíním stoprocentně chci, jen si říkám, že by nemusely být špatné, ale jestli po nich někdy sáhnu či nikoliv teprve ukáže čas, nebo recenze, které na ně objevím. :-)

Takže které knihy jsem si tentokrát vybrala? Tady je má osmička – když je ten osmý měsíc!

 • CO BY MĚL MŮJ SYN VĚDĚT O SVĚTĚ

Anotace: Vrávoravý pokus otce vysvětlit dvouletému synovi, jak funguje svět. Od autora bestselleru Muž jménem Ove. 
Fredrik Backman vtipně stírá všechny úzkosti a nedostatky rodičů jednadvacátého století v půvabné knize plné upřímných obav a nepodmíněných vyznání lásky, která zasáhnou čtenářovo srdce.
Mému synovi. Už teď se ti omlouvám. Za všechno, co udělám špatně. Za všechno, k čemu se nedostanu. Za minibus. Za kraťasy. Za tričko s nápisem „Správní chlapi váží přes 90 kilo“. Za snahu dát si „high five“ s tvými kamarády. Za tuto knihu. Knihu o věcech, které bys měl podle mě vědět o světě. O fotbalu, IKEA, o tom, jaké to je být mužem, o Bohu a smažené snickersové zmrzlině. O tom, jaké to je ztratit klíčky od auta a proč musel táta zabít zpívající plastovou žirafu.
Tato kniha je především o snaze být dobrým rodičem. Protože chci, abys věděl, že jsem se vážně snažil úplně nejvíc, jak jsem uměl. Nikdo negooglil tolik jako já.

Autor/ka: Fredrick Backman
Originál: Saker min son behöver veta om världen
Nakladatelství: Host
Počet stran: 192
Žánr: humor

 • DOPISY, KTERÉ NIKDO NEČETL

Anotace: Píše se rok 1943 a v nálety zničeném Londýně se setkávají dva mladí lidé: nešťastně vdaná Stella a pilot amerického letectva Dan. Ve dnech, kdy si nikdo není jistý tím, co bude zítra, se do sebe bezhlavě zamilují. Chvíle, kdy spolu mohou být šťastní, však trvají jen krátce. Dan odchází bojovat, ale slibuje, že se pro Stellu po válce vrátí. O sedmdesát let později vhazuje Dan do schránky poslední dopis. Jeden z mnoha, který Stelle poslal na adresu místa, kde spolu měli po válce začít žít, a na které mu nikdy neodpověděla. Otevírá ho však Jess, mladá dívka, která v opuštěném domě hledá úkryt před svým násilnickým přítelem. Když si přečte Danovy nádherné dopisy, rozhodne se, že se ho pokusí vyhledat a pomůže mu jeho ztracenou lásku najít…

Autor/ka: Iona Grey 
Originál: Letters to the Lost
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 440
Žánr: společenský román

 • ZTRACENÝ SLIB

Anotace: Je červen 1933 a Loeanneth, venkovské sídlo Edevanových, se připravuje na tradiční oslavu letního slunovratu. Šestnáctiletá Alice Edevanová je jako na trní: nejenže vymyslela dokonalou zápletku pro svou detektivku, ale je také až po uši zamilovaná. Jenže než udeří půlnoc a noční oblohu rozzáří ohňostroj, utrpí Edevanovi bolestnou ztrátu, po níž opustí Loeanneth nadobro.
O sedmdesát let později je po jednom nepovedeném případu seržantka londýnské policie Sadie Sparrowová poslaná na nucenou dovolenou, a tak odjede ke svému dědečkovi do Cornwallu. Když uprostřed hlubokého lesa narazí na opuštěný dům obklopený zpustlou zahradou a dozví se o malém chlapci, který beze stopy zmizel, probudí se v ní profesní ctižádost.
Tou dobou vede Alice Edevanová, nyní stará dáma, život uspořádaný téměř stejně pečlivě jako detektivky, které ji proslavily. Až jednou začne mladá policistka klást otázky o minulosti její rodiny a probudí zpět k životu složitý propletenec tajemství, před nimiž Alice celý život utíkala…

Autor/ka: Kate Morton
Originál: The Lake house
Nakladatelství: Ikar
Počet stran: 424
Žánr: román pro ženy

P.S.: Nepřijde vám divné, že knih, která nese v originálu název „Dům u jezera“ se u nás jmenuje Ztracený slib? A kniha jenž nese (od autroky) název Dům u jezera je v originále The House at Riverton (tedy Dům v Rivertonu)? :-)
Jenom taková zajímavost na okraj…
 

 • LÁSKA BEZ PRAVIDEL

Anotace: Harper Youngová žije přesně takový život, jaký vždy chtěla – je výtvarnou redaktorkou prestižního newyorského časopisu Style a srdcem každého večírku na Manhattanu. Tahle silná, divoká a nespoutaná žena, s níž se každý chce přinejmenším kamarádit, má ale za sebou také spoustu bolesti a trápení, na něž se snaží zapomenout. Vede se jí to přesně do chvíle, než zjistíí, že se bude muset vrátit zpátky do malého rodného městečka, aby se postarala o svého otce. Není-li Evan Donovan zrovna na staveništi, lze ho obvykle nalézt na nějakém skalním převisu. Lezení ho uklidňuje a už zase se mu v životě daří – po nepodařeném manželství se konečně postavil na nohy a jeho stavební firma právě získala obří zakázku. Jenomže pak se zničehonic objeví sestra jeho kamaráda a svět se mu rázem obrátí vzhůru nohama. Ona ho vždycky chtěla a nikdy si netroufla, on o ní dobře věděl, ale nedovolil si na ní ani pomyslet – a oběma jim život už přinesl hodně těžkostí. Pomohou jeden druhému najít cestu domů?

Autor/ka: M.J. Summers
Originál: Breaking Clear
Nakladatelství: Ikar
Počet stran: 288
Žánr: román pro ženy

 • PŮLNOČNÍ KLUK 

Anotace: JEDEN DETEKTIV. JEDEN VRAH. JEDNO SPOLEČNÉ TAJEMSTVÍ. Dětský domov Longrace, jehož chovanci byli vydáni na milost a nemilost krutým rozmarům nevypočitatelného ředitele Gordona Tallise, stával ve zpustlé londýnské ulici lemované chátrajícími viktoriánskými domy. Jediným, kdo se kdy dokázal Tallisově hrůzovládě vzepřít, byl Connor Laid, až uhrančivě chladnokrevný chlapec. Když pak jednoho dne domov zachvátí plameny a celá budova lehne popelem, o život při požáru přijde i její obávaný ředitel. Okolnosti oné hrůzné noci zůstanou na dlouho pohřbené pod příkrovem času. Po třiceti letech začne záhadný zabiják, vystupující pod přezdívkou Půlnoční kluk, postupně vraždit všechny, kteří v domově svého času vyrůstali. Detektiv inspektor Ray Drake dělá, co může, aby vražednou sérii zastavil. Ještě víc dělá však proto, aby skutečné pozadí těchto zločinů nikdy nevyšlo najevo...
Autor/ka: Mark Hill
Originál: The Two O'Clock Boy
Nakladatelství: Knižní klub
Počet stran: 440
Žánr: krimi/detektivní

 • TA DRUHÁ

Anotace: Irini Harringfordové se rodiče vzdali krátce před jejími čtvrtými narozeninami, aby si mohli nechat doma její starší a psychicky labilní sestru s destruktivními sklony. O mnoho let později jí tato sestra oznamuje, že jejich matka zemřela, a vyzve Irini, aby se po létech vypravila domů. Návrat se ale promění v cosi jiného než v pietní rozloučení se zesnulou matkou. Irinin otec spáchá krátce nato sebevraždu a jeho závěť odstartuje nezadržitelný sled událostí, na jejichž konci čeká Irini šokující odhalení.
Vychází ve 14 zemích světa.

Autor/ka: Michelle Adams
Originál: If You Knew My Sister
Nakladatelství: Baronet
Počet stran: 352
Žánr: napětí - thriller

 • DÍVKA NA KUSY
Anotace: Charlotte Davis je na tom zle. V osmnácti letech již přišla skoro o všechny blízké ve svém životě. Ale naučila se zapomínat. Její hluboké jizvy jsou plné bolesti a smutku, ale když zapomenete, naleznete trochu klidu. Nemusíte přemýšlet o otci, o vašem nejlepším příteli, který navždy zmizel ani o matce, která vám nemá co dát.
Každou novou jizvou ztvrdne Charlottino srdce o trochu víc, přesto to stále tolik bolí. Bolí to dost, abyste na to nemysleli, což je někdy jediná cesta, abyste našli cestu zpět od kraje propasti.
Hluboce dojemný portrét dospívající dívky na pokraji ztráty sebe sama a její cestě zpět do života. První próza Kathleen Glasgow je dojemně reálný a upřímný. Je to příběh, od kterého se nebudete moci odtrhnout.

Autor/ka: Kathleen Glasgow
Originál: Girl in Pieces
Nakladatelství: Omega
Počet stran: 304
Žánr: román pro ženy

 • TA PŘEDE MNOU

Anotace: EMMA se snaží vzpamatovat z traumatického přepadení a se snoubencem hledá místo, kde by mohla začít nový život. Ovšem žádný z bytů, které navštíví, pro ni není cenově dostupný – anebo se v něm necítí bezpečně. Dokud nenavštíví ten dům na Folgate Street. Je to mistrovské architektonické dílo – minimalistický design ze světlého kamene a skla se vzdušnými, otevřenými prostory. Ten dům má ovšem také svá pravidla. Tajemný architekt, který ho projektoval pro svou rodinu, má totiž pro nájemníky celou řadu nařízení a restrikcí – nesmí mít např. žádné knihy, ozdobné polštáře či jiné dekorativní předměty, dokonce ani fotografie. Tenhle prostor má totiž své nájemníky změnit – a také to udělá. JANE prožila osobní tragédii a také ona potřebuje nový začátek. Když objeví dům na Folgate Street, okamžitě ji uchvátí – stejně jako jeho sice trochu odměřený, ale přitažlivý tvůrce. Brzy po nastěhování se však Jane dozvídá o záhadném předčasném úmrtí předchozí nájemnice – ženě, která byla Jane podobná jak vzhledem, tak věkem. Čím více se Jane snaží v onom příběhu rozlišit pravdu od lží, tím více je nucena podřídit se stejným pravidlům, dělat stejná rozhodnutí, stýkat se s těmi samými lidmi a zažívat stejný teror jako ta předešlá…
Temný psychologický thriller, který byl ještě před vydáním prodán do více než 30 zemí po celém světě a jehož autorem je úspěšný spisovatel, vystupujícího pod pseudonymem J. P. Delaney.

Autor/ka: J. P. Delaney
Originál: The Girl Before
Nakladatelství: Ikar
Edice: Edice světový bestseller
Počet stran: 344
Žánr: psychologický thriller/napětí


Jsme na konci!
U mě na celé čáře vyhrává kniha od pana Backmana, na tu se moc těším. Ještě v listopadu by měla od něho vyjít kniha Medvědín, na kterou se těším o něco víc, ale snad i srpnová novinka bude stát za to. Pak bych si hodně ráda přečetla knihu Dopisy, které nikdo nečetl. Dokonce by mě docela dost zajímala i kniha Dívka na kusy, která vypadá na dost silný příběh. Také mě láká Ztracený slib, ačkoliv jsem od Mortonové zatím žádnou z jejích knih nečetla, (ale nutno podotknout, že Marcelka ze Zaostřeno na knihy mě nedávno zlákala na autorčinu knihu Tajemství letního odpoledne). Ztracený slib zní dost zajímavě a slibně tajemně. Co říkáte?
No tak uvidím, ke kterým knihám se dostanu a za jak dlouho.

Oslovily vás některé ze zmíněných knih? Nebo máte spadeno na úplně jiné?
Napište mi. Těším se na vaše ohlasy. A přeji krásný zbytek prvního srpnového víkendu.

Mějte se krásně,
Vaše ൬ermaidka


Publikováno dne: sobota 5.srpna/2017 v 19:15

14 komentářů:

 1. Nejvíc mě zaujaly knihy Dopisy, které nikdo nečte a Ztracený slib. Jak je možné, že pořád vycházejí tak zajímavé knihy?? :))) Jinak i tobě krásný víkend. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To by mě také zajímalo! I když rozhodně lepší plno zajímavých knih, než plno "topného materiálu" :-DDD

   Vymazat
 2. Tobě se tu vždycky objeví nějaké kousky, které mi unikly nebo spíše po kterých jsem nepátrala. Zaujala mě hned první kniha a pak také Dopisy, které nikdo nečetl. A ten Půlnoční kluk hmmm někdy mne tvé tipy překvapí :-) Super :-) Hezkou neděli :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky občas překvapím samu sebe. A ten Půlnoční kluk zní dost dobře (a ano já vím - na mě nezvyklé!) Tak uvidím, zda do něho půjdu.

   Vymazat
 3. Prý hezkou neděli :D a to je už šest večer, tak spíše hezký zbytek neděle :D :-)

  OdpovědětVymazat
 4. Tak to je jedna lepší kniha za druhou! Hned po dovolené mi děláš chutě, to nejde :D Teď mi přibylo minimálně 15 knih nemůžu kupovat přeci další :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Promiň...?! :-D
   Nemohu ale slíbit, že to víckrát neudělám ;))

   Vymazat
 5. Moc pěkný výber, taky mám mezi nimi favority :) Hodně mě lákají Dopisy, které nikdo nečetl :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Už jsem na Dopisy, které nikdo nečetl i koukala na knižních pultech, je to pěkná bichlička :))

   Vymazat
 6. Nového Backmana rozhodně tento měsíc kupuju. Sice jsem zatím četla jen Oveho, ale ostatní jeho knihy mám doma taky, takže to je přímo povinnost :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pokud jsi Ho ještě Nekoupila, tak pokud mohu poradit (PSSST PSSST!), tak Ho Zatím Nekupuj :-D ;)

   Vymazat

Moc děkuji za váš komentář a čas strávený u článku. :-)