UPOUTÁVKA NO.10

července 07, 2017 Mermaidka 10 Comments

Moje Tipy No.10

Do dnešní upoutávky jsem zařadila knihy, které vyšly v červnu a i ty, které nás čekají na knižních pultech během července!

Tak se pojďte se mnou podívat na výčet deseti knih.

 • SVŮJ KALICH HOŘKOSTI
Anotace: Nesmírně silný a působivý román, připomínající svým námětem Nabokovu Lolitu, se snaží dobrat samého dna lidství a kořenů, i těch nejmučivějších, jež svým způsobem poznamenají každý život, zvlášť když jeho utrpení bylo tak velké… Tragický osud slavného filmového herce z Hollywoodu, který byl nezapomenutelnou hvězdou už v dětství a který příliš pozdě a draze musí zaplatit za svou první opravdovou lásku – lásku bohužel zakázanou, nedovolenou. Šokující příběh muže, nevěrného manžela, svůdce nezletilé dívky, která mu byla svěřena do výchovy a jež s ním – drahým a milovaným – později čeká dítě…

Autor/ka: Simmel Johannes Mario
Originál: Bis zur bitteren Neige
Nakladatelství: Ikar
Žánr: světová klasika
Vydání: 3 • TISÍC VÝCHODŮ SLUNCE
Anotace: Skvěle napsaný příběh o lásce a smutku, naději a víře v nové začátky. Pavla ztratila během jediného okamžiku manžela i otce – dva lidi, které nejvíc milovala. Navíc v době, kdy prožívá své první těhotenství. Potřeba sdílet svůj smutek s někým blízkým ji zavede k její babičce, ke které se rozhodne přestěhovat. Poznává nové lidi, mezi nimi Zbyška, který se také vypořádává s nepřízní osudu. Najdou tito dva lidé cestu k sobě? Smíří se s tím, co jim život vzal, a naleznou naději na nové štěstí?

Autor/ka: Sabina Zelená
Nakladatelství: Fragment
Žánr: román pro ženy
Vydání: Paperback


 • TISÍC POLIBKŮ
Anotace: „Možná jsme jako ten třešňový květ. Jako padající hvězdy. Možná jsme se milovali příliš moc, příliš mladí a zapláli tak jasně, že musíme zaniknout. Extrémní krása, rychlá smrt.“
Jeden polibek trvá okamžik. Tisíc polibků však může vydržet na celý život.
Jeden chlapec, jedna dívka. Pouto mezi nimi je ukováno v jediném okamžiku a střeženo v srdci celou dekádu. Jejich pouto vydrží navždy. Nebo tomu alespoň věří.
Když se sedmnáctiletý Rune Kristiansen po dvou letech vrací z rodného Norska do ospalého městečka Blossom Grove v Georgii, kde se v dětství spřátelil s Poppy Litchfieldovou, vrtá mu hlavou pouze jediné: Proč mu dívka, která byla druhou polovinou jeho duše a která mu slíbila, že bude věrně čekat na jeho návrat, přestala před dvěma lety odpovídat na jeho dopisy a telefonáty? Poppyino mlčení zlomilo Runovi srdce. Zatrpkl a zatvrdil se. Když však odhalí pravdu, zároveň zjistí, že ještě větší bolest ho teprve čeká.

Autor/ka: Tillie Coleová
Originál: A Thousand Boy Kisses
Nakladatelství: Yoli
Žánr: Young Adult
Vydání: Paperback

 • LÉTO U JEZERA
Anotace: Iris Standishová byla odjakživa onou zodpovědnou a rozumnou starší sestrou, zatímco mladší Lea šla z průšvihu do průšvihu. Přesto měli rodiče raději Leu. I jako dospělá je Iris vzorem úspěchu: má solidní manželství, rodinu, práci… Až dokud její manžel z nenadání nepožádá o rozvod. Otřesená Iris vděčně sáhne po zámince k útěku a odjede na léto do rodného domu, aby sestře pomohla s chystanou svatbou. Jenže navzdory idylickému prostředí a svatebním přípravám je brzy jasné, že Lea se pouští do nové nerozvážnosti, a Iris se musí rozhodnout, jestli u ní převáží zodpovědnost, anebo pro jednou podlehne citům, které v ní nečekaně probudí dávná láska Cooper Woods.

Autor/ka: Hannah McKinnonová
Originál: The Lake Season
Nakladatelství: Ikar
Žánr: román pro ženy

 • SVATBA S WINTERBORNEM
Anotace: Zuřivá ctižádost přinesla neurozenému Rhysu Winterborneovi obrovské bohatství a úspěch. V podnikání i v soukromí dosáhne Rhys vždycky, čeho chce. A od chvíle, kdy potká plachou šlechtičnu lady Helen Ravenelovou, je odhodlán ji získat. Jestli ji musí připravit o počestnost, aby se za něj musela provdat, tím líp… Helen až dosud nepřišla do styku s pozlátkovým, cynickým světem londýnské společnosti. Přesto však Rhysovo cílevědomé svádění probudí intenzivní oboustrannou vášeň. Helenino jemné vychování právě nepodporuje zarputilou jistotu, že svého nezdárného manžela dokáže zkrotit jedině ona. Rhysovi nepřátelé se proti nim spiknou, a tak mu Helen musí svěřit své nejtemnější tajemství. Riziko je nepředstavitelné… odměnou by byl život v nepřekonatelné blaženosti. A všechno to začíná… svatbou s panem Winterbornem.

Autor/ka: Lisa Kleypas
Originál: Marrying Winterborne
Nakladatelství: Baronet
Žánr: román pro ženy

 • ŠÍLENÁ
Anotace: Beth a Alvina jsou jednovaječná dvojčata, ovšem kromě podoby nemohou být snad už rozdílnější. Beth se provdala za bohatého italského krasavce a žije na Sicílii ve vile snů. Alvinin život nestojí za nic. Bydlí v Londýně v levném podnájmu a vydělává si prodejem pofi dérních inzerátů v bulvárních novinách. Když Beth pozve Alvinu do vily na Sicílii, Alvie zprvu váhá. Jenže když dostane výpověď z práce a spolubydlící ji vyhodí z bytu, představa luxusní dovolené se nezdá tak marná. Ovšem po příjezdu na Sicílii naberou události nečekaný spád. Beth osnuje podezřelý plán a Alvina se má stát součástí komplotu jako sestřina dvojnice. Když Alvie okusí život v luxusu, chopí se příležitosti a bez skrupulí začne odstraňovat všechny, kteří jí stojí v cestě. Nic není takové, jak se na první pohled zdá. Thriller nabitý šokujícími zvraty, bezuzdným sexem a žízní po krvi, který nenechá čtenáře vydechnout.

Autor/ka: Chloe Espositová
Originál: Mad
Nakladatelství: Jota
Žánr: napětí - thriller

 • ZA ZAVŘENÝMI DVEŘMI
Anotace: Thriller, který ohromil svět, vás přinutí pozorněji sledovat dokonalé páry kolem vás.
Dokonalé manželství, nebo dokonalá lež? Páry, jako jsou Jack a Grace, musíte obdivovat, ať chcete nebo ne. On dobře vypadá a umí vydělat peníze, ona je elegantní a šarmantní. Skoro je vám líto, že se s ní nemůžete spřátelit a poznat ji o trochu víc. Oni dva jsou totiž pořád spolu. Taková láska! Pak si ale uvědomíte, že Grace nikdy nezvedne telefon, že nepřijímá žádná pozvání, pokud není pozván i její manžel. A jejich ložnice má zamřížované okno!

Autor/ka: B.A. Paris
Originál: Behind Closed Doors
Nakladatelství: Motto
Žánr: napětí - thriller

 • DÍVKY Z TRAJEKTU
Anotace: Novinářka Nora Sandová má zálibu ve sbírání starých kufrů, a když jeden obzvláště podařený exemplář objeví v malé anglické vesničce, ani ve snu by ji nenapadalo, že krom nového úlovku dost možná natrefila i na pořádného sólokapra. Na těch starých polaroidových fotografií, které z něj vypadnou, se jí totiž od první chvíle něco nezdá… A pak si konečně vzpomene: ta dvě děvčata na fotkách jsou přece ty holky z dětského domova, co se před několika lety beze stopy ztratily na trajektu z Kodaně do Anglie! Když navíc na kufru objeví jmenovku, jež avizuje, že toto zavadlo dříve patřilo známému sériovému vrahovi Billu Hixovi, pustí se do pátrání v dávném případu, který nebyl nikdy vyřešen. Vynikající temná prvotina, která hned po vydání atakovala první příčky dánského žebříčku bestsellerů.

Autor/ka: Lone Theilsová
Originál: Pigerne Fra Englandsbaden
Nakladatelství: Ikar
Edice světový bestseller
Žánr: napětí - thriller

 • NADĚJE NA KONCI SVĚTA
Anotace: Persie, uprchlický tábor u Isfahánu, rok 1944 Tady skončí osmnáctiletá Polka Helena se svou mladší sestrou Luzynou po strastiplné cestě Ruskem a Persií poté, co byla jejich rodina deportována ze Lvova na Sibiř. Když má několik set polských sirotků dostat azyl na Novém Zélandu, vzklíčí v Heleně naděje. Je však na transport příliš stará. Luzynu naproti tomu vyberou, i když o vystěhování nestojí, protože má v táboře přítele. Ačkoli se Helena cítí provinile, hrozně jí závidí lístek, který znamená záchranu života. Pochopitelně na sobě nedá nic znát a přesvědčuje sestru, aby odjela. Přesně v hodinu odjezdu stojí s Luzyniným zavazadlem na shromaždišti. Luzyna se ale neobjeví…

Autor/ka: Sarah Larková
Originál: Eine Hoffnung am Ende der Welt
Nakladatelství: Knižní klub
Žánr: historické romány

 • HARRY POTTER – KÁMEN MUDRCŮ
Anotace: Až do svých jedenáctých narozenin si o sobě Harry myslel, že je jen obyčejný chlapec. Pak ale dostal soví poštou dopis, kterým byl zván ke studiu na prestižní soukromé Škole čar a kouzel v Bradavicích, a jeho život se rázem proměnil. Leccos se dozvídá o minulosti svých zemřelých rodičů, získá pár dobrých kamarádů, naučí se mistrovsky hrát famfrpál a kvůli Kameni mudrců podstoupí smrtelný souboj se zloduchem Voldemortem...

Autor/ka: J.K. Rowlingová
Originál: Harry Potter and the Philosopher´s Stone
Nakladatelství: Albatros
Žánr: dětská literatura
Nové 9. vydání

Tohle nové vydání MÉ NEJOBLÍBENĚJŠÍ SÉRIE prostě musím mít! 😊


Jak se vám tento seznam knih zamlouvá, už jste některou četli nebo vás zaujala některá z novinek?
Budu se těšit na vaše komentáře.

Krásné dopoledne přeje,
Vaše
ermaidkaPublikováno dne: pátek 7.července/2017 v 12:30

10 komentářů:

 1. Z výběru mě zaujaly hlavně romány pro ženy. :)) To je moje...:) Ani ostatní ale nevypadají vůbec zle. Jak je možné, že péřád vycházejí tak zajímavé knihy, které všechny chci? :)))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To jsme dvě, taky je můžu :-) Na to Léto u jezera budu stoprocentně číhat! ;)

   Vymazat
 2. Z tvého výběru mě zaujaly Léto u jezera a Naděje na konci světa. Dívky z trajektu už mám přečtené (jak jistě víš) a doma na přečtení čekají Za zavřenými dveřmi a Šílená. Tisíc polibků mám taky ve svém výběru Zaujalo. Přeji hezkou sobotu :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. O Dívkách vím právě od Tebe, ale ještě nejsem nakopnutá do nich opravdu jít, to mě daleko víc láká spíš Za zavřenými dveřmi :-D Divné, co? :-) Myslím u mě....

   Vymazat
 3. Píšu si na seznam Léto u jezera, Šílená, Za zavřenými dveřmi a Naděje na konci světa. O Dívkách v trajektu už vím a hodně mě zlákala recenze od Marcelky. Díky za tipy :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rádo se stalo :) Pokud se do některé pustíš, ráda si u Tebe přečtu, jak se ta či jiná líbila ;)

   Vymazat
 4. Moc pěkný článek a lákačka na nové knihy :) Chystám se na Tisíc polibků a Léto u jezera :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to mě těší, že jsem se trefila i do tvé letní chutě :-)

   Vymazat
 5. Čas od času mívám úzkostlivé pocity, že vychází tolik krásných knih a já je nestihnu všechny přečíst :) No je to tak, co se dá dělat :) Určitě bych si z tvých tipů vybrala. Zaujaly mě Dívky z trajektu, byť jsem na ně už slyšela i negativní ohlasy, Za zavřenými dveřmi si chci určitě přečíst a Tisíc východů slunce vypadá taky zajímavě :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To věřím, takových krásných knih vychází a kde na to člověk má brát čas, peníze a místo doma na ne? :))

   Já díky blogování dospěla do fáze, kdy mě začaly lákat i "slabší" thrillery (což předtím nebývalo), naopak jsem docela upustila od sci-fi a fantasy, tak se to částečně vykompenzuje, ale stejně! PLNĚ TĚ CHÁPU!

   Vymazat

Moc děkuji za váš komentář a čas strávený u článku. :-)