Přibylo mi... Knižní dárek :-)

ledna 21, 2017 Mermaidka 2 Comments

Krásný večer všem knihomolům!


Včera odpoledne jsem byla posedět s jednou známou (bývalou kolegyní z práce). Bylo to velice příjemné a klábosivé odpoledne. Ale proč vám to tu píšu?
Jelikož nebyl na obou stranách čas dříve, tak jsme si při setkání předávaly opožděně i dárečky k Vánocům. Obě dvě jsme si daly navzájem knížku. Já ji obdarovala knihou od Fredrika Backmana, která mi za loňský rok nejvíce přirostla k srdci - Babička pozdravuje a omlouvá se
A já dostala knížečku ze žánru duchovna a esoteriky. Tyto knihy nepatří k mé běžné četbě, ale pokud mi někdo něco doporučí a mne to zaujme, proč to nezkusit? Takhle jsem asi před čtyřmi lety četla na doporučení "Když žirafa tančí s vlkem". Líbila se mi jak byla napsaná a pojatá. Četla se sama. Popravdě mi však moc nepomohla, ale nemohla za to kniha, ani to, že jsem se radami z ní nedržela, ale spíš mi nenahrávala a komunikaci neusnadňovala druhá strana. Ale to sem nepatří... 
Zpět k mému včerejšímu dodatečnému dárku!

Tou knížečkou, kterou jsem včera dostala je "rádce" od Pierre Franckh - 
- Jak si správně přát 


Anotace: Utvářet si svůj život tak, aby člověk dostal ve správnou chvíli to, co právě potřebuje - partnera, auto, bydlení - kdo by to nechtěl! Pierre Franckh nám na základě 7 praktických pravidel ukazuje, že se tato přání mohou stát skutečností a že může každý získat schopnost dostávat od života jen to dobré. Z této jedinečné knihy se dozvíte, jak máte svá přání formulovat, jak odbourávat negativní očekávání a jak tyto a další překážky překonávat. Krok za krokem tak procvičujete úspěšná přání. Praktická knížka Pierra Franckha, obohacená o četné příklady z autorova vlastního života, které se v Německu prodalo během dvou let na 100 000 kusů, nabízí cestu ke změně vašeho života. Jen se schopností umět si úspěšně přát získáte důležitý klíč ke šťastnému a harmonickému světu.

Možná si říkáte, tyhle knížky jsou na nic. Možná ano, ale možná i ne... Možná patříte mezi ty, kteří nevěří tomu, co se v nich píše, nebo tomu, že můžou váš pohled na cokoliv změnit. A nebo patříte mezi zastánce této literatury. Ať tak nebo tak. Já věřím, že můžou přinést jistá prozření. Tahle známá mě zná až moc dobře, a pokud věří, že mi přečtení takovéto knihy v mojí momentální (životní) situace pomůže, tak pak jsme tedy dvě. Musím přiznat, že sama bych po ní nesáhla, ale když už jsem ji dostala, tak si ji ráda přečtu. 
Jak známá pravila, má kolem sebe lidi, co knihu četli a pomohla jim v situaci, kterou zrovna prožívali. Tak uvidím, jak zasáhne mě a jestli vůbec... Třeba díky ní přijdu na to, proč se mi neplní má (jistá) životní přání, a co udělat (nebo nedělat) pro to, abych k nim dosáhla.

Znáte tuhle knížku? Máte zkušenosti (kladné či záporné) s těmito knižními rádci? Nebo jste odpůrci této četby? A případně proč? 

Dobrou noc,
Vaše Mermaidka

Publikováno dne sobota 21.ledna/2017 v 21:51

2 komentáře:

 1. O knize jsem toho už hodně slyšela/četla, tak jsem zvědavá jak se Ti bude líbit. :) Já bych po ní zrovna nesáhla, nevypadá to jako můj šálek čaje, ale to neznamená, že by mě nemohla překvapit. :)
  Anita

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji za reakci :-)
   Sama jsem napnutá, jak na mě bude kniha působit.
   Hezký večer, přeji.

   Vymazat

Děkuji za váš čas strávený u článku a za komentář. :)