Další nové kousky do mé hromádky

listopadu 18, 2016 Mermaidka 2 Comments

Ahoj Všem,

ještě než nás pohltí víkend, tu mám pro vás další nové kousky!

Jelikož včera pořádal "Klub Knih Dobrovský", akci pro své členy, tak jsem neváhala a do toho včerejšího pošmourného počasí vyrazila. Naštěstí v metru neprší :-)
A co šlo? O dvoujnásobek bodů k dobru :) Super ne?! Pro mě to tedy super bylo. Jsem členem od akce: Svět knihy Praha 2016  v Holešovicích na Výstavišti.


A jaké knihy jsem si pořídila?
Po dlouhém tápání jsem si nakonec vybrala tři knihy, o kterých byla řeč v mé první upoutávce. Dále jsem si koupila dvě malé knížky o orchidejích, abych se něco přiučila, když už mám tyto pokojové krásky taky doma :-)

Knížky o orchidejích:
Orchideje - Exoty pro snadné pěstování v bytě 
(autor: Frank Röllk)

Orchideje - Druhy/Pěstování/ Péče
(autor: Joachim Erfkamp)

Tipnete si, které mé tři knižní tipy, jsem z tašky vyndala?
Jsou to tyto krasavice:

     1) Tři přání Liane Moriarty
Anotace:
Dej si pozor na to, co si přeješ. Mohlo by se to vyplnit... Říká se „do třetice všeho dobrého a zlého“ a pro Kettlovy sestry to platí trojnásob – jsou totiž trojčata. Rozumná Lyn se pokouší ustát roli vzorné matky, starostlivé manželky a úspěšné podnikatelky, aniž by přitom přišla o rozum. Její zdánlivě méně úspěšná sestra Cat, pracující v oddělení marketingu, se snaží nepřijít o vysněné dítě a o manžela, jakého jí každá závidí, a „chudák“ Gemma ani nemá co ztratit, střídá příležitostné práce, bydlení i muže. Ale je tomu opravdu tak, jak se na pohled zdá? Co když je ve skutečnosti všechno trochu, anebo možná dokonce úplně jinak?
2) Tiché dívky - Eric Rickstad
Anotace:
Provokativní, ambiciózní a nezapomenutelný příběh si zamilují čtenáři Iana Rankina, Joa Nesboho a Grega Ilese. Když Frank Rath odevzdal odznak detektiva, myslel si, že už se vraždami nebude muset zabývat. Stal se soukromým vyšetřovatelem a v zapadlém městečku v severním Vermontu sám vychovává dceru. Jednoho dne je však u silnice nalezeno opuštěné auto a zdá se, že jeho majitelka, krásná mladá dívka, zmizela beze stopy. Během vyšetřování Rath odhaluje nejtemnější stránky lidské duše. Mladé ženy se záhadně ztrácejí jedna za druhou a policie se snaží přijít na to, co dívky spojuje. Ratha trápí vlastní násilná a bolestná minulost a znovu zjišťuje, že zlo číhá všude, i v malých, zdánlivě idylických městečkách — a nikdo není v bezpečí.


3) Kdysi Péter Gardós
Anotace:
Každý si zaslouží zažít něco dobrého. Alespoň jednou v životě. Tři roky a osm měsíců žije devítiletý Felix v odlehlém katolickém sirotčinci v horách, ačkoli není katolického vyznání. Jeho rodiče nejsou mrtví. Přivedli ho k matce Mince, představené jeptišek, aby se měl dobře. A určitě si pro něj brzy přijdou, jak Felix věří, jen co vyřeší potíže, které mají se svým knihkupectvím. Protože židovští knihkupci to mají v Polsku roku 1942 těžké. Jak moc, to Felix pochopí, až když se v sirotčinci objeví muži s podivnými páskami na rukávech a začnou vyhazovat a pálit knihy z místní knihovny. Felix uteče, aby našel rodiče a před těmi muži je varoval. Cestou zachrání z hořícího domu malou Zeldu, jejíž rodina byla zavražděna, a pomalu mu dochází, co mají tihle spalovači knih za lubem. A co to znamená pro něj, Zeldu a všechny ostatní Židy. Morris Gleitzman líčí v prvním dílu z čtyřdílné řady život v okupovaném Polsku z dětsky naivní perspektivy malého hrdiny, jeho výpověď je však o to silnější.


Poslední mou zakoupenou knihou je dětská knížečka, kterou jsem pořídila pro přítelovu neteř k Vánocům, tak doufám, že se bude "dárek od Ježíška" líbit... :-)
Tou je skvostná pohádková knížka o skřítcích v kuchyni, kteří rádi pečou.

Jak se pečou skřítčí dorty - Vypečené pohádky a pohádkové recepty
Autor: Judith Smola
Anotace: Víte, co se v noci děje v kuchyni? Možná i v té vaší se každou noc probouzejí skřítkové cukráři a celou kuchyň naplní kouzelnou vůní skřítčích dortů. Prožijte s nimi celý rok! Ve dvanácti pohádkách se dozvíte nejen to, jaký krém mají skřítci nejraději a jak upéct červánkový dort, ale i kam se z kuchyně ztrácejí všechny lžičky. A protože se rádi dělí, v každé vypečené pohádce vám skřítci prozradí i svůj tajný recept.

Jako bonus jsem dostala "Omalovánky", protože kniha Tři přáníTiché dívky patří do dvaadvaceti knih z probíhající "knihománie". :-)
Vypadají pěkně, že? :)


Tak co? Myslíte, že tato koupě byla dobrá volba? :)
Já se už nemůžu dočkat, až jednu z nich otevřu a začtu se :-) Jen nevím, se kterou začít jako s první? Máte tip - poradíte mi??

Nakonec se musím přiznat, že při tom brouzdání po nákupní ploše, jsem si samozřejmě vyhlídla další krásky na můj seznam, co bych si ráda pořídila a přečetla. Ale o těch zase někdy příště.


Dobrou noc,
Vaše Mermaidka


Publikováno dne: pátek 18. listopadu/2016 v 22:10

2 komentáře:

  1. Pěkný výběr :) Tři přání a Kdysi mám také na seznamu, doufám, že se k nim někdy dostanu :)

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Díky, zřejmě si vyberu jako první k otevření Tři přání :) Hodně mě láká a dobře by i zapadla do čtenářské výzvy do kategorie "kniha s číslem v názvu" - myslím, že to bude jasná volba!

      Vymazat

Moc děkuji za váš komentář a čas strávený u článku. :-)