O mně

Zdravím čtenáře a i náhodné kolemjdoucí na mém blogu


Mým jménem v rodném listě je Monika - mám své jméno ráda, přesto se zhruba od roku 2010 pohybuji po internetech jako Mermaida :-) Je to zkomolenina anglického slova "mermaid" - mořská panna (používám raději slovo víla), a jelikož angličtina není moje silná stránka - tak jsem si ho počeštila do ženského rodu. Tato má přezdívka vznikla za účelem jistého diskuzního serveru, a díky pár přátelům, které odtamtud mám (nejen ve virtuálním, ale i v reálném světe) mi to tak nějak už zůstalo a někteří z nich mi jinak než "Mermajdko" nebo Mermy neřeknou...

V červnu 2016 mi bylo třicet let.

Jsem milovnice kočičí! Proto bych Vám ráda přestavila mé čtyřnohé miláčky. :-)


V době založení blogu - tj. srpen 2016: Tříletý kocourek Myšelín a dvouletá kočičí slečna Arwenka - oba adoptování z útulkového spolku Pozor kočka.cz. Myšelínka máme doma od ledna 2014 a Arwenku od konce černa 2015 - tu jsem tak trochu dostala k narozeninám. :-) Oba jsou to moji miláčci, i přesto, že se najdou dny, kdy jsou tak říkajíc "na zabití" :-) 


Ano - ano, jsou to ti Kočičáci z postranního panelu!


Krom toho, že jsem milovnice kočičí, jsem i milovnice knih! Tudíž jedna z mých hlavních zálib, které se věnuji po celý rok, je četba. Čtu převážně v MHD cestou z/do práce či domů. V létě na dovolených nebo někde na dece u vody.

Nemám jasně vyhraněný žánr. Ráda si přečtu různé romány, zkouším i sem tam nějakou detektivku, ale v poslední době převážně volím světové bestsellery.
Mám ráda knihy, jako takové, většinou jdu po něčem co mne na nich zaujme - obálka, anotace. Od doby co se pohybuji v blogové sféře mě velmi často naláká na knihu recenze ostatních blogerů. 
Ale kromě těch hmatatelných knih vlastním díky jedněm vánocům i "čtečku", tak jsem pár knih přečetla i v elektronické podobě. Ale musím konstatovat, že to není ono... Má to sice pro cestování jednu velikou výhodu, ale knížku, kterou mohu vzít do ruky a listovat v ní, čtečka nenahradí.

Takže pusťme se do toho a začněte spolu se mnou listovat :-)

Věřím a pevně doufám, že v navštěvování mého blogu budete rádi pokračovat a že se sem budete rádi vracet.

Monika alias Mermaidka

Článek byl publikován jedním z prvních. Založení blogu dne 30.srpna roku 2016.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

DVĚ MINI RECENZE - Lapena & Boyne

UPOUTÁVKA No.4

KVĚTEN - 5. Ohlédnutí