O mně

prosince 07, 2018 Mermaidka 0 Comments

Zdravím čtenáře a i náhodné kolemjdoucí na mém blogu


Mým jménem v rodném listě je Monika - mám své jméno ráda, přesto se zhruba od roku 2010 pohybuji po internetech jako Mermaida :-) Je to zkomolenina anglického slova "mermaid" - mořská panna (používám raději slovo víla), a jelikož angličtina není moje silná stránka - tak jsem si ho počeštila do ženského rodu. Tato má přezdívka vznikla za účelem jistého diskuzního serveru, a díky pár přátelům, které odtamtud mám (nejen ve virtuálním, ale i v reálném světe) mi to tak nějak už zůstalo a někteří z nich mi jinak než "Mermajdko" nebo Mermy neřeknou...

V červnu 2016 mi bylo třicet let.

Jedna z mých hlavních zálib, které se věnuji po celý rok, je četba!
Čtu převážně v MHD cestou z/do práce či domů. V létě na dovolených nebo někde na dece u vody. Málo kdy mne zastihnete, že si čtu doma, ale co není může být. :-) 
Jasně vyhraněný žánr nemám. Ráda si přečtu různé romány, zkouším sem tam i nějakou detektivku nebo psycho-thriller, ale v poslední době převážně volím světové bestsellery. Většinou jdu po něčem co mne na knize zaujme - obálka či anotace. A od doby co se pohybuji v knižní blogové sféře mě velmi často naláká na knihu recenze ostatních blogerů!
Kromě těch hmatatelných knih vlastním díky jedněm vánocům i "čtečku", díky niž čtu knihy i v elektronické podobě. Ale musím konstatovat, že to není ono... Má to sice pro cestování jednu velikou výhodu, ale knížku, kterou mohu vzít do ruky a listovat v ní, čtečka nenahradí.

Krom toho, že jsem milovnice knih, jsem i milovnice kočičí!... 

Po 30. 6. 2018 proběhla úprava textu o čtyřnohých miláčcích!
Měla jsem dva kočičí miláčky, které jsme s přítelem (nyní bývalým) adoptovali z útulkového spolku Pozor kočka.cz. V době založení blogu - tj. srpen 2016: Tříletý kocourek Myšelín a dvouletá kočičí slečna Arwenka. Myšelínka jsme si vzali v lednu 2014 a Arwenku na konci černa 2015 - tu jsem tak trochu dostala k narozeninám. :-)
Oba jsou to moji miláčci, kteří mi moc chybí! :'( Proč mi chybí? 

Protože se semnou přítel (po šesti letech) na konci června 2018 rozešel, a já byla bohužel okolnostmi nucena mu obě kočičí lásky nechat! :'(
Možná si časem vezmu zpátky Arwenku* - a nebo udělám třetí dobrý skutek, a vezmu si novou kočičku...

*Dodatek po 25.8.2018 = Tak mám od včerejšího večera u sebe jednu ze svých kočičích lásek - a to trikoloru Arwenku! :-*

To je z tohoto "duchu" vše ..

Myslím, že je čas udělat výjimku a sednout si ke knize! :-)


Věřím a pevně doufám, že bude blog navštěvován, a že se sem budete i rádi vracet.

Monika alias Mermaidka

Článek byl publikován jedním z prvních. Založení blogu dne 30. srpna roku 2016.
Úprava textu "O mně" proběhla: dne 14. 7. 2018 a 25.8.2018

0 komentářů:

Moc děkuji za váš komentář a čas strávený u článku. :-)