UPOUTÁVKA No. 4

června 02, 2018 Mermaidka 10 Comments

Zdravím,  
moji milí čtenáři, 

s novým měsícem přicházím i s knižnimi tipy pro červen. Možná, že jste si všimli, že v minulém měsíci knižní upoutávky nebyly. Za to se omlouvá, ale nějak jsem nestíhala a nebylo jich ani moc, které mne zaujaly. 


Celkově mám k již uplynulému měsící resty, například v podobě shrhnutí měsíce. V hlavě jsem již smolila rekapitulaci pro květen, když mi došlo, že jsem pro blog a vás nesepsala tu dubnovou. :-( Takže to musím v brzkých dnech napravit. 

Ale teď se spolu podíváme na knihy, které mě zaujaly z červnových novinek (a možná přihodím i nějaké ty květnové tipy). :)

 • ŠTĚSTÍ MI UNIKÁ MEZI PRSTY 

Anotace: Iris od dětství milovala módu a šití. Nakreslit vlastní model a vdechnout mu jehlou a nití život, to byla její představa štěstí. Rodiče však v jejích ambicích viděli jen rozmar a Iris nakonec rezignovala. Dnes je jí třicet, má nudnou práci v bance a dusí se v prostředí provinčního města. Když ji opustí manžel, zdá se, že se jí zhroutil svět. Ale ona se vzepře osudu a vydá se do Paříže, aby si splnila svůj dětský sen.

Autor/ka: Agnes Martin-Lugand
Originál: Entre mes mains le bonheur se faufile/2014
Nakladatelství: Motto
Počet stran: 312
Žánr: román pro ženy
Vychází: 19.6.2018

 • TAJEMSTVÍ MODRÝCH DOPISŮ
Anotace: Luke si připadá v koncích. Nejenže se vyrovnává se ztrátou milované manželky Natalie, ale také se musí postarat o své tři děti. Pak mu jednoho dne začnou chodit dopisy v modré obálce, jež Natalie napsala ještě před svou smrtí a v nichž mu radí, jak má dál žít. Její nejlepší kamarádka Annie, která Lukovi pomáhá s dětmi, se obává, že jejich čtení jen prodlužuje zármutek, Luke se však nedokáže odtrhnout. A pak narazí na tajemství, které možná obrátí celý jeho dosavadní život v prach – lhala mu Natalie o jejich dětech? A kdo je ten neznámý člověk, jenž dopisy posílá?

Autor/ka: Emily Bleeker
Originál: When I'm Gone/216

Nakladatelství: Motto
Počet stran: 320
Žánr: román pro ženy
Vychází: 12.6.2018

 • HON NA MOTÝLY
AnotaceJsou mladé, bohaté, některé i krásné a přesto nejsou šťastné. Tak lze shrnout osud pěti žen, které jsou hrdinkami nového románu Jiřího Hanibala. Spojuje je společný úděl: samota. Měly o svém životě vysoké představy a nakonec jim nezbývá, než aby poněkud slevily ze svých nároků nejen v lásce, ale i ve své kariéře, která u nich dlouho stála na prvním místě. Jak však dozrávají, se mění i jejich žebříček hodnot a pokoušejí se na poslední chvíli chytit svého vysněného motýla – sňatek, dítě, lásku… V současné Praze je jejich snažení někdy zábavné, někdy ale také tragické.

Autor/ka: Jiří Hanibal
Nakladatelství: Knižní klub
Počet stran: 256
Žánr: společenský román
Vychází: 15.6.2018

 • PROSTÁ PRAVDA
Anotace: Pensylvánské městečko Paradise je oázou klidu a míru, dokud se ve stodole jednoho farmáře nenajde mrtvé novorozeně. Záhy se ukáže, že matkou dítěte je osmnáctiletá Katie Fisherová, neprovdaná dívka ze sekty Amišů, velmi striktní protestantské církve, jejíž členové dodržují pravidla tzv. prostého života. Oblékají se jako v 19. století, nepoužívají auta ani elektřinu a odmítají středoškolské vzdělání. Aby měla zbožná amišská dívka nemanželské dítě, a navíc ho zavraždila, je téměř vyloučené, ale proti Katii existují velice pádné důkazy. Obhajoby se ujme cynická, zatrpklá advokátka Ellie, která je s obviněnou vzdáleně příbuzná. A aby se dopátrala pravdy, musí advokátka nějaký čas s Amiši žít… Prostá pravda je nejen strhujícím soudním dramatem, ale především zajímavou sondou do života Amišů, zásadních otázek rodinného života a generačních rozdílů.

Autor/ka: Jodi Picoult
Originál: Plain Truth/2000
Nakladatelství: Ikar
Počet stran: 464
Žánr: apolečenský román
Vychází: 27.6.2018

 • DŮM NA JEZEŘE
AnotaceMladá Američanka Anna žije klidným a spořádaným životem v San Francisku a o kořenech své rodiny nic netuší. Jednoho dne se však dozví šokující informaci: pochází z aristokratické rodiny, která za druhé světové války přišla o vše, a její dědeček musel na útěku zanechat v rodinném sídle jakýsi nesmírně cenný artefakt. Nyní si přeje jediné – aby milovaná vnučka ztracený poklad našla a přivezla mu ho. Jaká věc může být pro starého pána tak důležitá, a proč právě nyní? Jak to, že se o Annině původu nikdy ani slůvkem nezmínil? Anna se vydává do Německa a při hledání odpovědí se setká s Wilem, mužem, který jí pomáhá vyřešit dávnou záhadu a který ji neodolatelně přitahuje. Společně s ním zjistí, že tajemství její rodiny je úzce spjaté s opuštěným bytem v Paříži a že celá minulost je mnohem komplikovanější, než si uměla představit.

Autor/ka: Ella Careyová
Originál: The House by the Lake/2016
Nakladatelství: I kar
Počet stran: 256
Žánr: společenské romány
Vychází: 22.6 2018

 • ZAKÁZANÉ OVOCE
Anotace: Poklidné přímořské městečko Merham se ještě vzpamatovává z následků druhé světové války, když poklidné místní vody rozčeří příchod bohémské skupinky s nejasnými vzájemnými vztahy, která se nastěhuje do moderního, na tu dobu architektonicky výstředního domu na pobřeží. Konzervativní obyvatelé Merhamu jsou pobouřeni, mladou Lottie a její přítelkyni Celii však dům i jeho osazenstvo neodolatelně přitahuje. A do pohybu se dává lavina událostí, jejíž tragické následky přetrvávají i po padesáti letech…
Autor/ka: Jojo Moyes
Originál: Foreign Fruit/2003
Nakladatelství: Ikar
Počet stran: 448
Žánr: román pro ženy
Vychází: 15.6.2018

 • VŠECHNO, JEN NE PRAVDA
Anotace: Rachel se s Jackem znají jen pár měsíců a už spolu čekají dítě. Je to láska na první pohled – dokonalá, bez poskvrny. Jednou v noci se ovšem Rachel probudí a všimne si zářícího displeje iPadu. Jackovi přišel e-mail a Rachel neodolá a podívá se. Na druhý den Jack e-mail zapře, a pak už se nedá nic vzít zpátky… Rachle si začíná uvědomovat, že budoucího otce svého dítěte vlastně vůbec nezná a že před ní Jack něco tají. Každým dalším dnem její podezření i nervozita víc a víc narůstá a pomalu se mění v až posedlost. Ale i Rachel leccos ze své minulosti skrývá. Co se stane, až pravda o obou vyjde najevo?
Autor/ka: Gillian McAllister
Originál: Everything But The Truth/2017
Nakladatelství: Ikar
Počet stran: 336
Žánr: napětí - thriller
Vychází: 13.6. 2018

 • SLEPÍ
Anotace: Strhující román o psycholožce, která sama balancuje na hranici šílenství.
Sam Jamesová si po léta budovala pověst nejlepší psycholožky na psychiatrické klinice Typhlos na Manhattanu, kde se léčí ty nejtěžší případy. Doufá, že když už nedokáže zachránit sama sebe, zachrání alespoň jiné. Samin spasitelský komplex pomáhá pacientům bojovat s jejich démony, ale jí se při terapiích zároveň otevírá pohled do hlubin vlastního chaotického nitra.
Jednoho dne se v Typhlosu objeví záhadný pacient Richard, kterého ostatní terapeuti odmítají léčit. Sam si usmyslí, že odhalí jeho tajemství i temná zákoutí jeho duše. Jak je možné, že se Richard na klinice plné šílenství chová oproti ostatním pacientům tak normálně? Sam postupně rozkrývá Richardovu spletitou minulost a to ji přiměje analyzovat vlastní život. Psychologická hra začíná. Kdo koho ale ve skutečnosti zachraňuje?
Tento překvapivý a poutavý psychologický román zavede čtenáře do duše psychicky narušené ženy, která se zoufale snaží udržet nad vodou. Ukáže nám, že největší běsy si někdy nosíme sami v sobě.

Autor/ka: A. F. Bradyova
Originál: The Blind/2017
Nakladatelství: Host
Počet stran: 357
Žánr: psycho-thriller
Vyšlo v květnu

 • JEDNA ŽELVA ZA DRUHOU
Anotace: Šestnáctiletá Aza neměla vůbec v plánu pídit se po tajemstvích uprchlého miliardáře Rusella Picketta, ale v sázce je sto tisíc dolarů a její nejlepší a nejstatečnější kamarádka Daisy, se nemůže dočkat, až se společně pustí do vyšetřování. Aza se opravdu snaží. Snaží se být dobrou dcerou, skvělou kamarádkou, vzornou studentkou, a taky schopnou vyšetřovatelkou. Zároveň však bojuje s nekončícím vírem svých vlastních myšlenek, kterým není schopná poručit…
Dlouho očekávaný návrat úspěšného autora bestsellerů Johna Greena, v němž se inspiroval svými vlastními zkušenostmi s mentální poruchou.

Autor/ka: John Green
Originál: Turtles All the Way Down/2017
Nakladatelství: Host
Počet stran: 232
Žánr: Young adult
Vyšlo v květnu


Poslední dvě mám již i pořízené, a čekají na přečtení.
Zaujala vás některá ze zmíněných knih? A jaké máte vyhlídnuté vy?
Budu se těšit na vaše komentáře.


Hezkou sobotu,
Vaše ൬ermaidka


Publikováno dne: sobota 2. června/2018 10:20h

10 komentářů:

 1. No neké, tady byl někdo pilný :-) Vidíš, vše stíháš, vše zvládáš, no stress :-)
  Takže z tvého výběru mě zaujala kniha Všechno, jen ne pravda a samozřejmě Slepí, na tu si taky brousím zoubky. Nová Jojo bude určitě fajn, od ní jsem zatím četla dvě knihy a líbily se mi. A společnou máme Jodi v novém kabátku :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano pilná jsme byla...jako rybička... Už se vrhám na ten rest v podobě dubnového ohlédnutí :-)
   Ráda bych ho publikovala v pondělí nebo zítra na večer, tak snad bude připravenej. A taky musím sepsat recenzi na Ztracené světlo a Kamkoli půjdeš :)
   Ten víkend je na to asi krátkej :-)) A příští víkend jsem na prodlouženej mimo pc...

   Vymazat
 2. těším se na novou knihu od Jojo Moyes :))

  OdpovědětVymazat
 3. Samé zajímavé tipy :) Nejvíce se těším na novou knihu od Jojo Moyes a Želvy :) Snad mi obě knihy brzy přijdou pod ruku :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Želvu už mám ze Světa knihy .-) Ale nevím, kdy na ní přijde čtecí čas.
   Já od Moyes ještě nic nečetla, ale čte jí mamka (vlastně díky mě - protože ji jí dávám dárkem). :-)

   Vymazat
 4. Zaujala mě Štěstí mi uniká mezi prsty, protože knihy od autorky mám moc ráda. Ani ostatní ale nevypadají vůbec špatně. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já si to myslela, a už jsi četla Lituji, čekají mě? :-) Mě do dnes mrzí, že jsem vloni v listopadu úplně prokaučovala sepsání recenze na ní... :(

   Vymazat
 5. Hrozně velký dík za tyhle články, já vůbec nestíhám sledovat ediční plány poslední dobou. Na druhou stranu je to ale možná dobře, aspoň neutrácím :D
  Měj se krásně

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji, také se měj krásně (i když reaguji opožděně).
   Já mám alespoň díky těmto článkům přehled, co mě za ujalo - a po čem popřípadě koukat :)

   Vymazat

Moc děkuji za váš komentář a čas strávený u článku. :-)