UPOUTÁVKA NO.1

března 02, 2018 Mermaidka 8 Comments

Ahoj Všem!
Přeji hezké páteční odpoledne.

Před pár dny jsem s úžasem zjistila, že jsem od nového roku nesepsala žádný upoutávkový článek s mými knižními tipy. Což mě docela vyvedlo z rovnováhy, která už tak jako tak je dost na "houpačce"... :-D
Domnívám se tedy, že je čas to během dneška napravit, a tak jsem se rozhodla pro dva články!


První část, kterou právě čtete, shrne mé tipy za leden a únor. Půjde o osm knih, které mne něčím zaujaly. Myslím, že v tomhle "zpětném" článku nepřijdu s ničím novým, a vy už budete všechny knihy znát, a určitě někteří z vás, budou mít i některé již přečtené, ale nevadí. I tak vám chci těch mých osm tipů ukázat. :) 

Moje Tipy No.1a (za leden)

 •  NEBEZPEČNÁ LASKAVOST
AnotaceEmily je okouzlující žena s oslnivou kariérou v módním oboru a s pohledným manželem Seanem tvoří pár, kterému leckdo závidí. Zároveň je zodpovědná a milující matka. Její kamarádka Stephanie, jejíž manžel před několika lety tragicky zahynul při autonehodě, se stará o malého syna a úzkostné pocity ventiluje na svém blogu určeném komunitě matek s malými dětmi.
Všechno začalo drobnými laskavostmi. “Mohla bys vyzvednout Nickyho ze školy?” prosila Emily už několikrát svoji nejlepší kamarádku. A Stephanie je pokaždé ráda, že může být přítelkyni užitečná.
Jednoho dne si ale Emily pro syna nepřijde, nezvedá mobil, neodpovídá na textovky. Nejistota trvá několik měsíců, až se v jezeře najde tělo utonulé ženy, kterou policie identifikuje jako Emily. Případ je uzavřen jako sebevražda… jenomže Stephanie náhodou narazila na důvod k pochybnostem a nejistota ji svírá čím dál naléhavěji. Neví Sean o Emilyině zmizení víc, než přiznává? Jak dobře znala svoji nejlepší kamarádku? Co ví o jejím dřívějším životě? Neudělala chybu, když se jí svěřila s tím, na co by ze své minulosti nejraději zapomněla? Co když se za kamarádstvím skrývá záludný, detailně promyšlený ďábelský plán?

Autor/ka: Darcey BellOriginál: A Simple Favor/2017
Nakladatelství: Leda
Počet stran: 352
Žánr: napětí - thrillery
 • KONEC LÉTA
Anotace: Strhující krimidrama z pera oceňovaného švédského bestselleristy Anderse de la Motte. Za soumraku na konci léta roku 1983 prolezl pětiletý Billy Nilsson dírou v plotě ze zahrady do kukuřičného pole – a nevrátil se domů. V poli našli jen jednu jeho botu. Příbuzní, policie i sousedé po něm několik dní marně pátrali. Příběh ze zapadlé jihošvédské vesnice obletěl celou zemi, zdevastoval rodinu Nilssonových a po čase se na něj zapomnělo. A pak, dvacet let poté, potká Billyho starší sestra Veronica na skupinové terapii ve Stockholmu mladíka, který začne vyprávět o svém zmizelém kamarádovi. O tom, jak si s ním hrál v zahradě. O skrýších, které důvěrně znala i Veronica… a které měly zůstat neodhaleny. Stejně jako pravda o tom, co se stalo onoho horkého večera.

Autor/ka: Anders de la Motte
Originál: Slutet på sommaren/2016
Nakladatelství: Knižní klub
Počet stran: 352
Žánr: napětí - thrillery

 • MIZEJÍCÍ ROK
Anotace: Zoe měla jako malá štěstí. Její biologická matka ji sice nechala v porodnici, nicméně Evelyn, která ji adoptovala, ji lepší dětství zajistit ani nemohla. Když však Evelyn podlehne rakovině, mladé dívce se sesype svět. A sesype se i ona sama. Zanechá školy, propadne pití a drogám, jejichž prodejem se také živí, dokonce se zaplete do obchodu s bílým masem… Pak ale dostane v životě další šanci. Přestěhuje se na druhý konec Států do New Yorku, najde si práci v aranžérském salónu a snaží se zapomenout na vše, co se stalo v Kalifornii. A co víc – seznámí se se zámožným a vlivným Henrym, který před dvěma lety ovdověl, když jeho ženu srazilo auto. K překvapení všech se do sebe tihle dva zamilují. Jenomže pak se začnou dít podivné věci, které nemohou být jen náhoda – a které jsou čím dál tím děsivější… Dostihla Zoe její minulost? A kolik toho vlastně ví o Henrym?

Autor/ka: Kate Moretti
Originál: The Vanishing Year/2016
Nakladatelství: Ikar
Počet stran: 320
Žánr: napětí - thrillery

 • TALENT NA VRAŽDU 
Anotace„Vy, Agatho Christie, spácháte vraždu. Ale ještě předtím zmizíte.“ 
Slavná spisovatelka se vydává do Londýna za svým literárním agentem. Blíží se konec roku a krize mezi ní a jejím manželem Archibaldem vrcholí. Na nástupišti ztratí Agatha rovnováhu a někdo ji zachrání před pádem do kolejí. Zprvu je tomu muži vděčná, ale pak zjistí, že se octla v rukou rafinovaného a nebezpečného vyděrače, který po ní chce spáchat to, čím se ve světě detektivek tak proslavila: vraždu. Jenže tohle je reálný svět a Christie se ničeho takového dopustiti nechce. Proto bude muset využít svého talentu tak, aby naopak zločinu zabránila… Fanoušci Agathy Christie dodnes neznají pravdu ohledně jejího nevysvětlitelného zmizení v prosinci 1926. Odhalila nevěru svého muže, pohádala se s ním a pak se na deset dní ztratila. Nikomu neprozradila, co se během té doby událo, a stále je možno o tom spekulovat – nebo vytvořit strhující a mimořádně přesvědčivý fiktivní příběh, jako to udělal Andrew Wilson.

Autor/ka: Andrew Wilson
Originál: A Talent for Murder
Nakladatelství: Knižní klub
Počet stran: 296
Žánr: detektivky


Moje Tipy No.1b (za únor)

 • POSLEDNÍ PANÍ PARRISHOVÁ
AnotaceAmber Pattersonová už toho má dost. Příšerně ji nebaví být taková nula: tuctová, téměř neviditelná žena, kterou každý přehlíží. Přímo před očima má vzor toho, jak by mohl její život vypadat. Jak by měl vypadat. Daphne Parrishová je blonďatá bohyně, která bere svůj luxusní život jako naprostou samozřejmost. Společně se svým manželem patří k místní honoraci, mají peníze, moc, obdiv, navíc dvě krásné dcerky... Proč by někdo měl mít všechno, zatímco jiný nemá nic?
Amber by se při pohledu na Daphne možná zadávila závistí, ale to se nestane. Má totiž plán, jak sladký život své sokyně postupně nahlodat a zničit, aby mohla v závěru nastoupit na její místo. Podaří se jí proniknout do rodiny Parrishových a zanedlouho se stává Daphninou blízkou přítelkyní. Ráda přijme pozvání, aby s nimi jela na dovolenou, protože jí to skýtá vítanou příležitost ke sblížení se šarmantním Jacksonem. Všechno jde naprosto hladce... ale pak Amber dostihne pečlivě skrývané tajemství z minulosti, které by mohlo její krásný plán úplně zničit. Něco takového ona ale odmítá připustit. A tehdy začne opravdové peklo.

Autor/ka: Liv Constantine
Originál: The Last Mrs. Parrish/2017
Nakladatelství: Domino
Počet stran: 440
Žánr: napětí - thrillery

 • NĚKDO CIZÍ V DOMĚ
Anotace: V téhle útulné čtvrti spokojených domovů zůstávají nebezpečné lži uzavřeny za dveřmi… Shari Lapena, autorka thrilleru roku 2017 Manželé odvedle, přichází s dalším rodinným dramatem plným tajemství a nečekaných zvratů, které nikdy nepřestanou překvapovat. Karen a Tom Kruppovi jsou šťastní – vzali se teprve nedávno a vlastní nádherný dům poblíž New Yorku. Jednoho dne se Tom vrátí domů a zjistí, že Karen zmizela – její auto je pryč a zdá se, že odjela ve spěchu. Nevzala si dokonce ani kabelku, telefon, doklady. Krátce nato se Tom dozví, že Karen měla nehodu a leží v nemocnici s otřesem mozku a ztrátou paměti. Po čase se Karen, odhodlaná vyléčit se a zapomenout, vrací s Tomem domů. Ale zdá se, že se tam něco změnilo. Něco není v pořádku. Někdo tam byl. Někdo cizí. Jenže v tomhle domě je každý cizí. Každý má něco, co by podle něj mělo zůstat skryto. Něco, kvůli čemu by raději vraždil, jen aby si to mohl nechat pro sebe...

Autor/ka: Shari Lapena
Originál: A Stranger in the House/2017
Nakladatelství: Knižní klub
Počet stran: 272
Žánr: napětí - thrillery

 • SLEČNA M.
AnotaceBerlín 1938 Sestry Berni a Greta vyrůstaly společně v berlínském sirotčinci. Pak ale do jejich životů vstoupí válka. Berni si začne vydělávat jako prodavačka cigaret v nočních klubech – svérázných kabaretech, ve kterých jsou porušována veškerá tabu a mnohé je dovoleno. Greta nastoupí na zdravotnickou školu. Když je nacisty donucena pomáhat při zrůdných lékařských experimentech, rozhodne se, že nastal čas rodnou zemi opustit. Nehodlá však odejít sama, bez sestry. Vše ale dopadne jinak než plánovaly. Rozhodnutí, která učiní, změní jejich vztahy i životy. Navždy. Jižní Karolína 1970 Jednoho dne dostane Janeen Moorová do ruky dopis adresovaný její matce. Je to zpověď s naléhavou prosbou o odpuštění, kterou napsala neznámá Němka. Jakou roli sehrála v tomto příběhu její matka? A proč ji tak rozrušila nedávná zpráva o tom, že byl v Americe spatřen bývalý německý důstojník SS?

Autor/ka: Caroline Woods
Originál: Fräulein M./2017
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 280
Žánr: historický/válečný román

 • HARRY POTTER a FÉNIXŮV ŘÁD
Anotace: Pátý příběh z Bradavic v novém vydání Do Bradavic přišly temné časy. Po útoku mozkomorů na bratrance Dudleyho Harry ví, že Voldemort udělá cokoli, jen aby ho našel. Mnozí jeho návrat popírají, ale Harry přesto není sám: na Grimmauldově náměstí se schází tajný řád, který chce bojovat proti temným silám. Harry se musí od profesora Snapea naučit, jak se chránit před Voldemortovými útoky na jeho duši. Jenže Pán zla je den ode dne silnější a Harrymu dochází čas…

Autor/ka: J.K. Rowlingová
Originál: Harry Potter and the Order of the Phoenix/2003 
Nakladatelství: Albatros
Počet stran: 800
Žánr: fantasy (pro mládež)


Máme za sebou slibovaných osm knih. Pevně věřím, že vás alespoň některá zaujala. Brzy můžete očekávat druhou část mých knižních tipů, kde si ukážeme březnové novinky. 

Jako vždy se budu těšit na vaše komentáře pod článkem. :)

Mějte se a čtěte. 📖
Vaše ൬ermaidka

Anotace jsem čerpala z Bux.cz, obrázky knih z Databazeknih.cz.

Publikováno dne: pátek 2.března/2018 v 14:10

8 komentářů:

 1. V začátcích roku vycházely samé dobré knihy a počty se neustále zvyšují, třeba teď v březnu.... toho bude. :) Jinak moc pěkný nový vzhled blogu. :))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Naprosto s tebou souhlasím, březen je plný parádních knih a mé březnové tipy, jsou již připravené k publikování :)
   Děkuji, ale ten tvůj je hezčí ;)

   Vymazat
 2. Slečna M. vypadá fakt skvěle, super tipy!
  Windy pink style

  OdpovědětVymazat
 3. Z těchhle tipů bych si přečetla jakoukoliv a to hned :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já si pořídila zatím jen Konec léta, ale stoprocentně časem přibyde i Fénixův řád a z tšch ostatních se uvidí...

   Vymazat
 4. Ten nový Harry je tak nádherný! Neskutečně mě štve, že když jsem si konečně splašila celou sérii ve ,,starém,, vydání tak vyjde tahle překrásná vymazlená :( ♥

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jooo, tak to chápu, já jsem si chtěla pořídit ten box Sedm let v Bradavicích, a tak dlouho jsem se rozmýšlela, až jsem narazila na informaci, že vyjde celá série v tomhle novém kabátku :) Tak jsem ráda, že jsem si počkala!

   Vymazat

Moc děkuji za váš komentář a čas strávený u článku. :-)