UPOUTÁVKA NO.14

října 17, 2017 Mermaidka 10 Comments

Moje Tipy No.14


Jak jsem slíbila, tak plním! Je půlka října a já přináším další várkou upoutávek. Tentokrát nepůjde pouze o říjnové novinky, ale i o výčet knih, které mne za poslední dobu zaujaly.

V mém výčtu najdete sedm knih. Tak doufám, že na některou nalákám i vás, a nebo že mi naopak v komentářích prozradíte, zda opravdu stojí za přečtení.

Pojďme na ně!
 • ŽENA V ORIENT EXPRESU
Anotace: Inspirováno životem Agathy Christie. Agatha Christie chce zapomenout na své nevydařené manželství, které po mužově nevěře skončilo rozvodem, a tak se zlomeným srdcem a pod falešným jménem nastupuje do Orient expresu, aby alespoň na nějaký čas utekla co nejdál. A není jedinou cestující, která skrývá tajemství. Její spolucestující Katharine Keelingová, jejíž manželství skončilo tragicky po šesti měsících, je velmi přitažlivá žena, za níž se muži otáčejí, ona si ale své ženství plně vychutnat nemůže. Trojlístek doplňuje čerstvě provdaná Nancy Nelsonová, která však pod srdcem nosí dítě jiného muže, s nímž se brzy shledá, nebo v to alespoň doufá. Všechny tři ženy pečlivě tají svou minulost, ale jak se vlak blíží na Blízký východ, jejich životní příběhy se překvapivě proplétají a nečekaně rozvíjejí. Ženy pomalu a opatrně sdílí svou bolest a utvářejí mezi sebou přátelské pouto s puncem sdíleného tajemství.


Autor/ka: Lindsay Jayne Ashford
Originál: The Woman on the Orient Express/2016
Nakladatelství: Jota
Počet stran: 320
Žánr: detektivky

 • VELKÉ MALIČKOSTI
Anotace: Ruth je zkušená sestra pracující na novorozeneckém oddělení. Svého syna vychovává sama, neboť je vdovou po válečném hrdinovi. Nyní stojí před soudem, protože ji obvinili ze smrti novorozence – syna bílého amerického fašisty. Ruth je totiž černoška. Je však v tomto případu důležité, jakou má kdo pleť? Nebo je to jenom zástěrka pro předsudky a přesvědčení, které řídí životy nás všech?


Autor/ka: Jodi Picout
Originál: Small Great Things/2016
Nakladatelství: Ikar
Počet stran: 528
Žánr: román pro ženy

 • ADVOKÁTOVA DCERA
Anotace: Odhalovat tajemství patří k jejich práci. Veřejnost je pokládá za bezúhonné. Jejich hlavním zájmem by měla být spravedlnost. Co když to ale není tak úplně pravda? Sean Serrat se vypracoval na úspěšného washingtonského advokáta. Vzorného manžela a otce tří dětí dokonce navrhli do Nejvyššího soudu. Ale vzápětí se ztratila Seanova dcera Abby, talentovaná studentka práv. A brzy nato našli její tělo v knihovně Nejvyššího soudu. Zprvu se zdá, že zločin spáchal Abbyin přítel Malik, avšak Sean má jiné podezření. Podezření, kvůli kterému se bude muset přiznat k dávnému tragickému pochybení. Jenže někdo jiný se naopak snaží svá pochybení pohřbít navždy. I se všemi, kdo by je chtěli vynést na světlo…


Autor/ka: Anthony Franze
Originál: The Advocate´s Daughter
Nakladatelství: Knižní klub
Počet stran: 344
Žánr: napětí - thrillery

 • ŽENA Z KAJUTY Č.10
Anotace: Novinářka Lo Blacklocková, která píše do cestovatelských časopisů, právě dostala životní šanci: má se spolu s hrstkou cestujících z vyšší společnosti účastnit luxusní okružní plavby po norských fjordech. Soukromá jachta Polární záře se právě vydává na svou panenskou plavbu – obloha je modrá, moře klidné a hosté dobře naladěni. Noblesní kajuty, večeře ve velkém stylu, elegantní konverzace… Pohádka se však zvrhne v noční můru: Lo v polotmě zahlédne, jak někdo srazil s paluby do moře jakousi ženu. Novinářka je jediná, kdo incident viděl, a nikdo jí nevěří – vždyť nikdo z hostů nechybí! Lo se zoufale snaží zjistit, co se stalo, ale loď pluje dál, jako by o nic nešlo. Jenže něco je tu špatně, skrznaskrz špatně… Důmyslně vystavěný román, který připomíná vrcholná díla Agathy Christie, je plný překvapivých zvratů a mrazivých odhalení.


Autor/ka: Ruth Ware
Originál: The Woman in Cabin 10/2016
Nakladatelství: Leda
Počet stran: 368
Žánr: napětí - thrillery

 • HRAČKA
Anotace: Hračka je o sexu, pouze o sexu a zase jen o sexu... ...a pak ještě o lásce a posedlosti a manipulaci. Jedná se o třetí, upravené vydání erotického bestselleru Hračka autorky Sylvy Lauerové, jedné z nejkontroverznějších osobností české literární scény. Jako románová prvotina spisovatelky, žijící trvale na Seychelských ostrovech, vzbudila Hračka na sklonku r. 2007 nevídaný zájem čtenářů. Od té doby se již dočkala dvou dotisků a stále se těší čtenářské pozornosti. Děj románu se odehrává na Seychelských ostrovech, v exotickém ráji, kam noha běžného smrtelníka téměř nevkročí. Luxusní prostředí privátního letoviska, vyhledávaného světovými celebritami, je popsáno pohledem mladé české ženy. Ta se zde setkává se svým osudovým mužem a prožívá vášnivý a intenzivní vztah, hraničící s posedlostí. Literární styl Sylvy Lauerové je výrazný svým moderním přístupem k jazyku, je velmi sugestivní, má strhující tempo a zachovává si prvky autenticity. Syrovost sexuálních scén a přímočará otevřenost, se kterou autorka nahlíží do myšlenkových pochodů ženy-predátora, činí z této knihy zcela výjimečnou sondu do intimního vyjádření ženské emancipace, sahající za hranice normality. Bezmezný, až povrchní obdiv k mužskému tělu, sex, okultní rituály - to jsou slova, která tuto knihu definují. A přestože je o lásce, rozkrývá nebezpečnou a zraňující hru lidského ega, spojenou s tělesnou touhou a manipulací.


Autor/ka: Sylva Lauerová
Nakladatelství: van Aspen
Počet stran: 304
Žánr: erotika - pro ženy

 • HARRY POTTER A VĚZEŇ Z AZKABANU
Anotace: „Vítejte na palubě Záchranného autobusu, nouzového dopravního prostředku pro čarodějky a kouzelníky v nesnázích. Stačí natáhnout ruku s hůlkou, nastoupit a odvezeme vás, kamkoli si budete přát.“ Ze tmy se vyřítí Záchranný autobus a se skřípěním zastavím přímo před Harrym Potterem. Začíná další neobyčejný rok v Bradavicích. Sirius Black, masový vrah a následovník Lorda Voldemorta, je na útěku a proslýchá se, že má spadeno právě na Harryho. Na první hodině jasnovidectví profesorka Trelawneyová v Harryho čajových lístcích spatří znamení smrti. Ale ze všeho nejděsivější jsou mozkomoři, kteří hlídají školní pozemky. Jejich polibek vysaje člověku duši…
 • HARRY POTTER A OHNIVÝ POHÁR
Anotace: V Bradavicích se bude konat Turnaj tří kouzelníků. Zúčastnit se ho smí jen studenti, kterým už bylo sedmnáct let, a tak Harry Potter zatím alespoň sní o tom, že turnaj jednou vyhraje. Jenže když o Halloweenu Ohnivý pohár vyřkne své rozhodnutí, Harry s úžasem zjistí, že je mezi vybranými. Čekají ho smrtící úkoly, draci a temní čarodějové, ale s pomocí svých nejlepších přátel Rona a Hermiony to Harry možná… přežije.


Autor/ka: J. K. Rowlingová
Nakladatelství: Albatros
Žánr: dětská literatura


Nové reedice Harryho Pottera dnešní článek uzavřou.
Budu ráda když mi do komentářů napíšete, zda vás některá kniha zaujala nebo  jestli jste už některou četli. Těším se na vaši odezvu


Krásný zbytek dne přeje,
Vaše ൬ermaidka


Publikováno dne: úterý 17.října/2017 v 11:00

10 komentářů:

 1. Nový Harry Potter je naprosto nádherný (hlavně Vězeň z Azkabanu). :)) Tentokrát mě žádná z knih více neoslovila, ale alespoň si oddechne peněženka... :))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím, vypadají skvěle! Mám zatím za sebou v novém vydání jen Kámen mudrců, tak doufám, že to brzy napravím.

   Vymazat
 2. Tak Hračka a Velké maličkosti mě taky láká a věřím, že co nejdříve si obě knihy přečtu. A nový Potter vypadá opravdu pěkně :) Kdybych už ho neměla, tak tomuto vydání neodolám.

  OdpovědětVymazat
 3. Advokátova dcera, Hračka, Velké maličkosti :-) A právě čtu Ženu z kajuty č. 10 a zatím teda líbí! Dokomentuji a jdu na ni :D

  OdpovědětVymazat
 4. Nového Harryho musím mít :D Ale zatím nemám v plánu ho kupovat, spíš kolem sebe trousím "nenápadné" poznámky, jak je ta nová edice úžasná a blíží se Vánoce, tak snad :D

  Ostatní knihy zní dobře, ale zatím z nich nemám pocit, že bych si je musela nutně přečíst :D Možná časem nebo až na ně narazím v knihovně :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jé díky za vnuknutí nápadu, zkusím taky kolem sebe trousit poznámky, jak se mi ten nový Potter líbí, třeba to zabere :-)

   Vymazat
 5. Novou edici Harryho si nakonec nekupuju. Přemýšlela jsem o tom, ale... Doma už mám tu "starou", mám ilustrované vydání a ještě přemýšlím o originálech. To by pak už bylo vážně moc :D. A Velké maličkosti si chystám přečíst. Jsem na ně straaašně zvědavá! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to pak chápu, to by bylo opravdu moc. Já do toho ilustrovaného vydání nešla.. A své "staré (u některých dílů až salátové)" vydání HP jsem dala pryč, proto jdu do těch nových! :-) .

   Vymazat

Moc děkuji za váš komentář a čas strávený u článku. :-)