UPOUTÁVKA NO.12

září 10, 2017 Mermaidka 8 Comments

Moje Tipy No.12

Zdravím u dnešního článku mých knižních tipů.

Tentokrát jsem si pro vás nevybrala pouze výčet zářijových novinek, ale i knih, které mě upoutaly nedávno na ostatních blozích. Mám tu pro vás připravenou devítku knih, jenž vyšly nebo během měsíce září vyjdou.
Pojďme se na ně podívat. :-)
Začnu reedicí známé knihy a fenoménu.

 • HARRY POTTER A TAJEMNÁ KOMNATA
Anotace: Může za to spiknutí, Harry Pottere. Spiknutí, při kterém se ve Škole čar a kouzel v Bradavicích mají letos stát ty nejhroznější věci. Harry si za uplynulé léto prožil ty nejhorší narozeniny v životě, dostal několik zlověstných varování od domácího skřítka Dobbyho a od Dursleyových ho nakonec musel zachránit Ron Weasley v kouzelném létajícím autě. Na chodbách bradavické školy pak Harry slyší podivný šepot – a útoky na sebe nenechají dlouho čekat. Několik studentů zdánlivě zkamení a Dobbyho předpovědi se začínají vyplňovat…


Autor/ka: J. K. Rowlingová
Originál: Harry Potter and the Chamber of Secrets
Nakladatelství: Albatros
Počet stran: 336
Žánr: děti a mládež


 • JSEM ROMANTIK, ALE LÉČÍM SE
Anotace: Gael vždycky věřil, že pravá láska existuje. Teď se s ním ale rozešla holka, rodiče se rozvádějí a on začíná pochybovat. Dokonce samotná Láska uznává, že tady něco zanedbala, a tak mu pošle mu do cesty úžasnou dívku, která má jeho romantickou duši zachránit. Bohužel však zapomene, že její hlavní protivník – Nečekaný zvrat – má s Gaelem své vlastní plány.
Dokáže Láska zachránit situaci, nasadit své nejsilnější zbraně, porušit svá vlastní pravidla a nasměrovat Gaelův osud tam, kde ho chce mít?


Autor/ka: Leah Konen
Originál: The Romantics
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 264
Žánr: děti a mládež


 • POMNĚNČINO DÍTE
Anotace: Když osmnáctiletá Dot, žijící v 60. Letech v Londýně, potká Sola, cítí, že je tu láska. Solomon Arbuthnott je člověk, který může přinést světlo a teplo do jejího fádního života – a co víc, Sol je mladý, pohledný voják s vynikajícími vyhlídkami. Někdo, o kom vždycky snila. Někdo, kdo jí může slíbit modré z nebe, smích, slunce. A na chvíli je život opravdu krásný. Držíce se za ruku procházejí Serpentine, tancují v zakouřených barech SOHO a začínají plánovat idylickou budoucnost, že spolu zestárnou na ostrově Svatá Lucie, Solově rodišti. Ale je rok 1961. Dívky z East Endu by neměly chodit s indickými chlapci, natož aby s nimi někam odjížděli. Svůj život mají od rodičů naplánovaný. I když to často znamená prožít život v osamění a bez lásky. I když to srdce rve na kusy...

Autor/ka: Amanda Prowse
Originál: Clover's Child
Nakladatelství: Omega
Počet stran: 288
Žánr: román pro ženy

 • DCERY STRÁŽCE MAJÁKU

Anotace: Elizabeth ztratila zrak. Už nemůže číst knihy, které miluje, ani nevidí obrazy, jež dojímaly její duši, ale pořád jí zbývá bystrá mysl a prázdnotu, způsobenou slepotou, vyplňuje hudba. Když se na ztroskotané lodi najdou deníky jejího otce, požádá o pomoc dospívající delikventku Morgan, která v rámci trestu za sprejerství koná obecně prospěšné práce v domově pro seniory, kde Elizabeth žije. Mezi oběma ženami při práci na dešifrování knih vznikne nečekaný vztah; obě upoutají události, které zaznamenal strážce majáku na ostrově Porphyry Island před více než 70 lety. Během práce zjišťují, že obě mají s tímto izolovaným ostrovem spojení, že se jejich životů dotklo Elizabethino záhadné dvojče Emily a krásné, i když drsné okolí Hořejšího jezera. Elizabeth však ve vybledlých stránkách otcových deníků nalezne víc tajemství, než tušila, a její vlastní identita se náhle vynoří v novém světle.

Autor/ka: Jean E. Pendziwol
Originál: The Light Keeper's Daughters
Nakladatelství: Fortuna Libry
Počet stran: 320
Žánr: společenský román


 • LIDÉ, KTEŘÍ ZNALI
Anotace: Jako velmi mladá se vdala za muže, jehož vášnivě milovala, a budovala si život, jaký vždycky chtěla. Ale nic netrvá věčně. Pár ukvapených rozhodnutí, zamilování do jiného muže, nechtěné těhotenství – a její život je vzhůru nohama.
Emily se rozhodne manželovi vše říct a odejít za otcem svého dítěte. Avšak její plány vezmou za své 11. září 2001. Strašlivá tragédie je jejím vysvobozením, dává jí možnost beze stopy zmizet z New Yorku a začít nový život. Není to snadné, ale Emily – nyní Connie Prynne –, si v Kalifornii vybuduje nový spokojený život. Ale když jí lékaři oznámí fatální diagnózu, Emily je nucena vše přehodnotit – pro dobro své třináctileté dcery.
Strhující debut, v němž je obyčejná žena konfrontována se svou minulostí, aby zajistila budoucnost své dcery. Základní otázka zní: „Jak byste se zachovali vy?“
ČTRNÁCT LET PO ODCHODU Z NEW YORKU BYLO VŠE V POŘÁDKU. ALE NÁSLEDUJÍCÍ DEN SE VŠECHNO ZMĚNILO...
Emily se dostalo štěstí dříve než většině ostatních...


Autor/ka: Kim Hooper
Originál: People Who Knew Me
Nakladatelství: Omega
Počet stran: 328
Žánr: román pro ženy


 • NEJSKRYTĚJŠÍ PŘÁNÍ
Anotace: MOŽNÁ JE TO VAŠE MĚSTO. MOŽNÁ JE TO VAŠE ULICE. MOŽNÁ JE TO VAŠE TAJEMSTVÍ. Při pohledu zvenčí může Sycamore Glen vypadat jako naprosto obyčejné ospalé maloměsto. Ale za bílými plaňkovými ploty leží pavučina tajemství utkaná od jednoho domu k druhému. Místní obyvatelé si v sobě nesou, stejně jako každý z nás, břemeno vlastní minulosti – až do chvíle, kdy nehoda na koupališti naruší zdejší křehkou rovnováhu. A když závažné okolnosti donutí jednu ženu vrátit se po letech do Sycamore Glen, začíná se klubko sousedských vztahů a životů pomalu rozplétat. Jediné parné léto odhalí dávno pohřbená tajemství a obyvatelé Sycamore Glen zjistí, že je nemožné skutečně znát ty, kteří jsou nám nejbližší. Je ale také nemožné milovat je a odpustit jim?


Autor/ka: Marybeth Mayhew Whalen
Originál: The Things We Wish Were True
Nakladatelství: Mystery Press
Počet stran: 288
Žánr: napětí - thriller


 • KŘIK
Anotace: Výjimečný thriller inspirovaný skutečnými událostmi. Uprostřed mrazivé noci jsou policisté povoláni k rutinnímu případu úmrtí v psychiatrické léčebně. Tělo pacienta, který uškrtil sám sebe, je nalezeno s ústy otevřenými v tichém výkřiku. Inspektorka Sarah Geringënová cítí, že tady něco nesedí. Co znamená jizva na čele oběti? Co představují kresby na stěně? Vyšetřování zločinu zavede čtenáře přes Londýn, Oslo a Minnesotu až k otázce, která fascinuje snad každého: existuje posmrtný život?


Autor/ka: Nicolas Beuglet
Originál: Le Cri
Nakladatelství: XYZ
Počet stran: 432
Žánr: napětí - thriller


 • ANI SLOVO
Anotace: Máte prestižní povolání. Milující manželku. Dvě zdravé děti. A pak vám jeden telefonát rozerve váš idylický život na kusy – virginský federální soudce Scott Sampson a jeho žena Alison se právě dozvěděli, že jejich šestiletá dvojčata Sama a Emmu někdo unesl. Scott vzápětí obdrží speciální požadavky týkající se jeho práce. A jednoduchý pokyn: Ani slovo.
Scottovi nezbývá než spolupracovat. A zkusit sám vypátrat, kdo za tím vším stojí, a to za každou cenu. Protože když jde o vaše děti, nehledíte na to, kolik a jak zaplatíte – vy nebo kdokoli jiný.


Autor/ka: Brad Parks
Originál: Say Nothing
Nakladatelství: Knižní klub
Počet stran: 464
Žánr: napětí - thriller


 • TAJEMNÉ CESTY PARFÉMŮ

Anotace: Elena nevěří nikomu. Ztratila všechnu naději a v lásku už nevěří. Pouze tehdy, když vytváří své vůně, dokáže zahnat nejistotu. Pouze zahalená esencemi květů, dřeva a koření ví, jak se zbavit strachu.
Vůně jsou cestou k srdcím lidí. Vyprávějí o nejskrytějších myšlenkách a touhách: iris obdaruje nadějí, mimosa štěstím, vanilka ochraňuje a kručinka učí pokoře. Elena byla odjakživa silná. Od toho dne, kdy ji ještě jako malou holčičku opustila matka, hledá cit a pohlazení. Naučila se spoléhat jen sama na sebe. Své emoce uzamkla za dveřmi. V šestadvaceti letech ji život opět vystavil zkoušce, její talent jí však určil cestu. Cestu, jež ji přivede až do jedné z největších prodejen vůní v Paříži, kde se ještě nyní připravují parfémy podle starodávných receptur. Její výtvory si brzy získají věhlas.
Elena má jedinečnou schopnost pochopit a zhmotnit touhy lidí: dokáže vytvořit tu správnou vůni k znovuzískání ztracené lásky, k překonání ostychu, k nalezení klidu. Doposud však nenašla tu správnou vůni k překonání své vlastní minulosti a k odpuštění.


Autor/ka: Cristina Caboniová
Originál: Il sentiero dei profumi
Nakladatelství: Jota
Žánr: román pro ženy


A to bude z upoutávek pro tentokrát vše.
Doufám, že vás některá z knih zaujala.

A v příštím týdnu očekávejte článek s vyhodnocením 1. blogové soutěže!!


Přeji příjemný nedělní večer,
Vaše ൬ermaidkaPublikováno dne: neděle 10.září/2017 v 19:30

8 komentářů:

 1. Zaujaly mě knihy Tajemné cesty parfémů a Lidé, kteří mě znali, obě vypadají vážně skvěle. Děkuju za tip. :))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nemáš zač, jsem ráda, že jsi objevila u mě něco nového :))

   Vymazat
 2. Ach jo, to zase bude měsíc :) Chci snad půlku knih, co vyjdou :)

  OdpovědětVymazat
 3. Díky za tipy :-) Křik a Ani slovo mi při mém výběru unikly :-)

  OdpovědětVymazat
 4. Harry má vážně nádherné obálky, ale kvůli obálkám si ho znovu pořizovat nebudu. To bych ho měla doma už třikrát :D. Jinak knihy Dcery strážce majáku a Nejskrytější přání vypadají dobře, ty bych si ráda přečetla :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jooo, ty nový obálky od Harryho vypadají skvěle, zrovna jsem nedávno koukala v neoluxoru na řadu v Aj, jak budou i ty v češtině vypadat. :-)

   Vymazat

Moc děkuji za váš komentář a čas strávený u článku. :-)